Tallinna Lennujaam pakub võimalust läbida julgestuskontroll eelisjärjekorras.

Sul on võimalus osta endale julgestuskontrolli ekspressvärava pilet, mille hind on 7 € (saab osta lennujaama infoletist kohapealt )

või:

Kui lendad äriklassis, kõrgemas turistiklassis või omad lennufirmade boonuskaarti (kuld-tase ja kõrgem), saad võimaluse läbida julgestuskontroll eelisjärjekorras. Fast tracki kasutamiseks piisab julgestuskontrolli ekspressväravas pardakaardi esitamisest.
Boonuskaart tuleb registreerida check-ini tegemisel, julgestuskontrolli sissepääsul seda esitama ei pea (va airBaltic PINS VIP kaardi ja SEB MasterCard World Elite kaardi omanikud).
Juhime tähelepanu, et lennufirmade poolt välja antud lojaalsuskaardid annavad fast track’i kasutamise õiguse ainult vastava lennufirma lendudele (näiteks SASi EuroBonus Gold kaardiga saab fast tracki kasutada ainult SASi lendudel).

Loe lähemalt Tallinna Lennujaama kodulehelt.

Paljudel reisijatel on COVID-19 tõendid läbi ja on juba tõendid unustanud. Aga mitmed riigid nõuavad endiselt saabujatelt COVID-19 pabereid.

Enne reisi kontrolli oma dokumentide vajadust Tallinna lennujaama leheküljel.

Kontrolli enda sihtriigi ja transiitriikide COVID-19 reisidokumentide nõudeid samast infosüsteemist, mida kasutab enamik lennufirmasid dokumentide kontrolliks lennujaamades üle maailma.

Finnairi maskinõuded muutuvad

Alates 25. aprillist ei pea reisijad Finnairi lendudel maski kandma, välja arvatud juhul, kui seda nõuab sinu siht- või lähteriik. Soovi korral võid reisides maski endiselt kanda. Palun kontrolli enne reisi ametivõimude nõudeid.

Et puhkus sujuks ja algaks meeldivat…

…palub Tallinna Lennujaam seoses koolivaheajast tingitud suurenenud reisijate mahuga varuda lennule saabumiseks rohkem aega ja pöörata tähelepanu järgmistele olulistele teemadele:

 • Saabu lennujaama vähemalt kaks tundi enne väljalendu, et jõuaksid vajadusel kõik vajalikud toimingud rahulikult läbida.
 • Kontrolli oma dokumentide kehtivust ning hoia need käepärast, et teekond lennujaamas kiiremini kulgeks.
 • Check-in lauad avatakse kaks tundi enne väljalendu. Kui lendad ainult käsipagasiga, tee online check-in ja saabu lennujaama veelgi varem, et rahulikult julgestuskontroll läbida.
 • Julgestuskontrolli järjekorrad võivad olla tavapärasest pikemad. Varu aega ning paki pagas teadlikult.

Turvakontroll

 • Tutvu juba enne lennujaama tulekut pagasile kehtivate nõuetega.
 • Kui pakid käsipagasisse ka vedelikke, kasuta selleks üheliitrist läbipaistvat korduvsuletavat plastkotti, kuhu mahuvad ära vedelikud pakendites, mis on väiksemad kui 100 milliliitrit.
 • Julgestuskontrolli liini juurde jõudes võta käsipagasist välja vedelike plastkott ja suured (elektroonika)seadmed, näiteks sülearvuti, video- ja fotokaamera ning föön. Aseta need liinil ühte kasti ja ülejäänud käsipagas teise kasti (vajaduse korral mitmesse kasti).
 • Võta seljast üleriided ja aseta need eraldi kasti.
 • Tee tühjaks oma taskud ja võta ära püksirihm juhul, kui sellel on metallist pannal. Pane need liinile kasti koos ehetega, mis võivad metallidetektorväravast läbimineku ajal häiret anda.
 • Pane kerged esemed (näiteks sall, müts, kampsun, kõrvaklapid) enne kasti asetamist kotti või näiteks säti need kasti asetatud üleriide sisse. Vastasel korral võib juhtuda, et need esemed sattuvad liinide rullikute vahele ja saavad kahjustada.
 • Enne reisi uuri lennujaama kodulehel, mida tohib käsipagasisse või äraantavasse pagasisse pakkida.

COVID19

 • Vii end kurssi sihtriiki sisenemise nõuete ja seal kehtivate piirangutega.  Vajadusel võta kaasa ja hoia käepärast Covid19 tõendid.
 • Lennujaama territooriumil on maski kandmine soovituslik, kuna kõikjal ei ole võimalik järgida hajutatuse nõuet.  Jätkuvalt nõuavad paljud lennufirmad õhusõiduki pardal maski kandmist. Tutvu oma lennufirma nõuetega nende kodulehel.

Registreeri oma reis Välisministeeriumi Reisi Targalt lehel .

 

Tai valitsus otsustas novembris kuningriigi piirid madala riskiga riikidest tulnud vaktsineeritud reisijatele avada. Kõikide Euroopa Liidu liikmesriikide reisihuvilistele on Tai Kuningriik taas avatud.

2022. aasta 1. juunist laieneb Finnairi Ameerika Ühendriikide teenindusvõrgustik veelgi ning Helsingist saab kolmel päeval nädalas sõita otselennuga Washingtoni osariigi suurimasse metropoli, Microsofti ja Amazoni kodulinna Seattle’isse.

Enne 20. oktoobrit Eestis loodud COVID-i immuniseerimistõendid kehtivad reisimiseks alates loomisest 180 päeva. Seega hakkavad esimesed tõendid tehniliselt kehtivust kaotama alates detsembrist.

9. novembril välja antud pressiteates avaldab Finnair oma 2022. aasta märtsi lõpus algava suvehooaja täpsemad plaanid.

Valge Maja poolt 20.09. väljastatud info kohaselt  tühistab USA alates novembrist reisipiirangud koroonaviiruse vastu täielikult vaktsineeritud EL kodanikele. Sellega lõppeb reisikeeld, mis EL/Schengeni liikmesriikide kodanikele on kehtinud juba alates 2020. aasta märtsist.

Juba 1.10.2021 lõpeb Brexitist tulenev üleminekuperiood, mille ajal oli EL kodanikel võimalik Suurbritaniasse siseneda nii ID-kaardi kui passiga. Alates 1. oktoobrist on UKsse sisenemiseks ainsa dokumendina nõutud ja aktsepteeritud kehtiv pass (ID-kaardiga piiri enam ületada ei saa).

Sügise saabumisega on hea aeg hakata mõtlema ka talviste puhkusereiside planeerimise peale.
Üheks sobivaks sihtkohaks on kindlasti Kittilä Lapimaal, kus saab ühendada suusapuhkuse ja imelise Lapimaa looduse ning jõuluvana ja päkapikkude kodu avastamise.

Alates 26.07.2021 ei rakenda Soome ELi ja Schengeni riikide suhtes enam piirikontrolli, mis tähendab, et Soome saab siseneda vabalt, ka turismi eesmärgil.

Oktoobris avatakse Dubais Expo 2020 ja mitmed lennufirmad on uue sihtkohana oma talvisesse lennugraafikusse lisanud Dubai lennud.

Sumesoe suveilm ja -olustik on tänavu garanteeritud, sest Finnair on oma suvisesse lennugraafikusse lisanud põnevaid uusi ja juba tuntud headuses sihtkohtasid.