Soome nüüd jälle avatud turismireisideks

Alates 26.07.2021 ei rakenda Soome ELi ja Schengeni riikide suhtes enam piirikontrolli, mis tähendab, et Soome saab siseneda vabalt, ka turismi eesmärgil.

Riiki sisenemise tingimused alates 26.07.2021, järgida tuleb alljärgnevaid tervisekaitsemeetmeid:

– Vabalt saavad Soome siseneda täielikult vaktsineeritud inimesed (vaktsineerimiskuur peab olema lõpetatud 14 päeva enne riiki sisenemist) või koroonaviiruse viimase kuue kuu jooksul läbipõdenud inimesed, samuti madala nakatumisriskiga riikidest, kus nakatumismäär on alla 10/100 000/14p.

– Kui inimene ei ole vaktsineeritud või haigust läbi põdenud, tuleb Soome sisenemiseks esitada tõend 72h jooksul enne riiki sisenemist tehtud negatiivse koroonatesti kohta või tõend vähemalt 14 päeva enne riiki sisenemist saadud ühe vaktsiiniannuse kohta. Lisaks tuleb teha kordustest 3-5 päeva pärast Soome sisenemist. Kuni testitulemuse teadasaamiseni tuleb vältida kontakte.

– Juhul, kui isikul ei ole kumbagi tõendit, tuleb tal teha kohe Soome saabudes koroonatest (piiripunktis või 24h jooksul riiki sisenemisest) ning kordustest 3-5 päeva pärast Soome sisenemist. Kuni testitulemuse teada saamiseni tuleb vältida kontakte.

Tervisekaitsemeetmed ei puuduta 2006. a. või hiljem sündinud isikuid. Samuti näiteks diplomaate, kaubaveo ja logistikapersonali, laevade, õhusõidukite või rongide meeskondi või isikuid, kelle riiki sisenemise põhjuseks on ootamatu tervist või julgeolekut ohustava ühiskonna infrastruktuuri puudutava ohu tõrjumine.

Enne reisi tutvu kindlasti riiki sisenemise nõuete ja piirangutega Välisministeeriumi lehel.