Siia lehele oleme kogunud kasulikku infot paljude pisiasjade kohta, mis reisi ette valmistades või juba reisil olles üsna olulisteks võivad osutuda.

Kontrolli kas oled reisiks valmis, Välisministeerium on koostanud reisimise ABC, millega saab tutvuda SIIN

Reisi targalt, enne reisile minekut kontrolli oma reisidokumendi kehtivust, tutvu kindlasti sihtriiki sisenemise reeglite ja nõuetega ning registreeri oma reis Välisministeeriumi lehel.

Vaktsineerimissoovitused sõltuvad sellest, mis liiki reisi planeerid, mis on reisi sihtkoht ja kui kaua see kestab. Soovitused vaktsineerimiseks ja riskipiirkondade määratlused leiad Terviseameti kodulehelt.

Ravimitega Eestist välismaale või välismaalt Eestisse reisimiseks võib olla vaja Ravimiameti luba, loe rohkem Ravimiameti kodulehelt.

Reisijaga kaasas olevatele kaupadele kehtestatud koguselised ja väärtuselised piirangud olenevad sellest, kas kaup tuuakse Eestisse teisest Euroopa Liidu liikmesriigist või Euroopa Liidu välisest (ehk kolmandast) riigist. Tollieeskirjad leiad Maksu- ja Tolliameti kodulehelt.

Lastega välisriiki reisimisel võidakse mõnel juhul nõuda lisadokumente, milliseid täpselt sõltub eelkõige külastatava riigi nõudmistest. Lapsega reisimise näidisvorm EV Välisministeeriumilt

Euroopa Liit on töötanud välja rea õigusi, et tagada lennureisijate õiglane kohtlemine. Tutvu lennureisija õiguste ja kohustustega EL tarbija nõustamiskeskuse kodulehel