Autorendi tellimisel oluline teada!

Loe kindlasti leping läbi
Iga allakirjutatud leping on siduv – ka juhul, kui Sa ei ole seda läbi lugenud või sellest aru saanud. Seega ei tohi mingil juhul allkirjastada Sulle tundmatus keeles lepingut. Alati tasub üle küsida ka kindlustustingimused (näiteks Eestis katab kindlustus esiklaasi vigastused 100%, Austrias on need aga täies ulatuses kliendi kanda jne).

Selgita välja vanusepiir ja lisakohustused.
Auto rentija peab olema vähemalt 21-aastane, kallimate mudelite puhul 25. Alla 25-aastaste juhtide puhul võidakse rakendada lisatasu ‘young driver fee’. Auto toomine ja äraviimine võivad olla tasuta või raha eest. Lennujaamas algava ja lõppeva rendi puhul lisandub rendisummale lennujaamamaks. Autot võib juhtida vaid see inimene, kes on kantud rendilepingule. Lisatasu eest on võimalik sinna kanda lisajuht(e).

Nädalavahetus on soodsaim.
Kõige soodsam on autot rentida nädalavahetuseks (reedest esmaspäevani). Mida pikem on rendiperiood, seda madalam on ühe päeva hind.

Vaata auto kättesaamisel üle.
Autot kätte saades tuleb see hoolikalt üle vaadata ning nõuda kõigi vigastuste (ka kriimustuste) kandmist rendilepingule, vastasel juhul võite jääda süüdi ka vigastuste eest, mis autol juba enne olemas olid.

Avariist tuleb teavitada politseid. Kui juhtub avarii, siis teata sellest kindlasti politseisse ja võta neilt kirjalik tõend kindlustuse jaoks. Kohe tuleb ühendust võtta ka rendifirmaga.

Sisesta ka oma boonuskaardi number. Mitmed autorendifirmad võimaldavad autot rentides teenida lennufirmade boonuspunkte (SAS EuroBonus, Lufthansa Miles & More, Finnair Plus jpt). Punktide saamiseks teata autot broneerides oma lennufirma boonuskaardi number.

Autorendi üldised reeglid

  • Auto rentija peab olema vähemalt 21-aastane ning vähemalt kaheaastase autojuhtimise kogemusega. (USA-s ja mõnes teiseski riigis rakendatakse 21-25-aastaste juhtide puhul lisatasu “Young Driver Fee”.)
  • Autorendiks on vaja krediitkaarti (Visa, Eurocard, Mastercard vms). Kallimate autode puhul võidakse nõuda kahte krediitkaarti.
  • Üks rendipäev = 24 tundi. Kui auto tagastatakse kokkulepitud ajast rohkem kui 1 tund hiljem, rakendatakse lisapäeva tariifi. Nn. supervalue hindu müüakse alates kolmandast päevast. Juhul kui sellise soodushinnaga broneeritud auto tagastatakse enne 3 päeva möödumist, muutub vastavalt sellele ka tariif, mistõttu võib hind kujuneda kuni kaks korda kallimaks. Seepärast tasub sõiduplaanide muutudes informeerida alati ka kohaliku Avise kontori rendiagenti.)
  • Lennujaamamaks lisandub rendihinnale lennujaamas algava või ka lõppeva rendi puhul.
  • Rendiautot võib juhtida inimene, kes on kirjas rendilepingus. Autot võib juhtida ka mõni teine isik, kuid ainult siis, kui tema nimi on kantud rendilepingusse lisajuhina (eraldi tasu eest).
  • Rendiautod on reeglina heas korras ja vigastusteta. Võimalike hilisemate sekelduste vältimiseks veenduge siiski juba auto kättesaamisel, et sõiduk on väliste vigastusteta ning puhta salongiga. Juhul kui märkate autol ka väikest vigastust, on Teil õigus paluda see märkida rendilepingusse. Hilisemaid pretensioone sõiduki nähtavate vigastuste kohta arvesse ei võeta.
  • Ühesuunaliste rentide puhul, st kui auto võetakse ühest linnast/riigist ja jäetakse teise linna/riiki, rakendatakse auto äratoomistasu (“One Way Fee” või “Drop off Fee”). Tasu suurus sõltub vahemaast. Mõnes riigis rakendatakse äratoomistasu ka sama linna piires ning auto ette viimisel ja toomisel hotellist.
  • Reeglina renditakse auto välja alati täis paagiga. Kui tagastatakse pooliku või tühja paagiga auto, võetakse paagi täitmise eest tasu (liitri  hind on reeglina kallim kui kohalikus bensiinijaamas).
  • Ettemakstud kütus on teenus, mis võimaldab auto tagastada kasvõi tühja paagiga. Ostes ette paagitäie kütust, võidate mugavuses ja ajas. Teenus on mõeldud neile, kelle läbisõidetavate kilomeetrite hulk on küllalt suur, sest järelejäänud kütuselt tagasiarvestust ei  tehta.
  • Avarii korral teatage sellest politseisse ning seejärel informeerige rendifirma kohalikku kontorit.

Autorendi hinnale lisandub Wrisi hinnakirjajärgne teenustasu.