Suurbritanniasse ID-kaardiga kuni 30.09

Juba 1.10.2021 lõpeb Brexitist tulenev üleminekuperiood, mille ajal oli EL kodanikel võimalik Suurbritaniasse siseneda nii ID-kaardi kui passiga. Alates 1. oktoobrist on UKsse sisenemiseks ainsa dokumendina nõutud ja aktsepteeritud kehtiv pass (ID-kaardiga piiri enam ületada ei saa).

Isikud, kes sisenevad riiki enne 30.09.2021 ID-kaardiga, peavad arvestama, et riigist lahkumiseks võib lennufirma nõudel olla vajalik pass. Passi puudumisel saab taotleda Eesti saatkonnast Londonis või aukonsulitelt tagasipöördumistunnistuse, mis on ajutine reisidokument Eestisse tagasi pöördumiseks (s.o ühekordselt kasutatav dokument liikumiseks suunal Suurbritannia-Eesti).

Erandina saavad Suurbritanniasse peale 1.10.2021 ID-kaardiga siseneda Suurbritannias ametlikult elavad isikud. Riigis ametlikult elavatel kodanikel soovitame enne reisimist suhelda oma lennufirmaga täpsustamaks, kas on võimalik ID-kaardi alusel lennukile pääseda ning milliseid lisadokumente sealjuures esitada tuleb (nt tõendamaks oma ametlikku elukohta Suurbritannias).

Lisainfot Suurbritanniasse reisimisel:

– Sõlmige reisikindlustus, kuna alates 01.01.2021 ELi ravikindlustuskaart Suurbritannias enam ei kehti.

– Alates 01.01.2021 muutus sõidukijuhtidel kohustuslikuks rahvusvahelise rohelise kaardi olemasolu. Kui reisite autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja auto dokumendid korras.

– EL lemmikloomapass ei ole alates 01.01.2021 kehtiv reisimist võimaldav dokument, tutvu kehtivate nõuetega tolli kodulehel.

Allikas ja lisainfo: Reisi targalt