Enne reisi uuenda oma immuniseerimistõendit!

Enne 20. oktoobrit Eestis loodud COVID-i immuniseerimistõendid kehtivad reisimiseks alates loomisest 180 päeva. Seega hakkavad esimesed tõendid tehniliselt kehtivust kaotama alates detsembrist.

“Alates 21. oktoobrist loodud immuniseerimistõendid kehtivad tehniliselt praegu kaks aastat (730 päeva), kuid kuna COVID-19 tingimustes muudavad riigid vastavaid ajalisi piiranguid pidevalt, siis soovitame enne reisi luua patsiendiportaalis uus tõend. Nii nagu enne reisi, tuleb ebameeldivate üllatuste vältimiseks kontrollida oma passi kehtivusaega, võiks kontrollida ka COVID-i tõendi kehtivusaega,” ütles TEHIK-u tervisetalituse juhataja Tõnis Jaagus.

Uus immuniseerimise tõend tuleb luua ka lisa- või tõhustusdoosi saamise järel. Kolmanda doosi tõend hakkab kehtima kohe ning kehtib 365 päeva.

Enne välisriiki reisimist kontrolli alati oma koroonatõendi kehtivust aadressil kontroll.digilugu.ee sisestades pärast QR-koodi skännimist sihtriigi ja reisi kuupäeva.

Reisiplaanide tegemisel hoia silma peal ka Reisi Targalt lehel ning küsi lisainfot sihtriigis kehtivate nõuete kohta oma reisikonsultandilt 612 9130 või tellimus@wris.ee

Allikas ERR