est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

India ringreis

Hind al 1499 €

  • Müügiperiood 24.01.20 - 30.09.20
  • Reisi kestvus 9 päeva
  • Reisivahemik 21.10.-29.10.20

Grupireis venekeelse grupijuhiga!

India ringreis on parim viis tunnetada Indiat kõigis oma värvides ja vormides!
 
Maailma suurlinnad Delhi ja UNESCO nimistusse kuuluv Jaipur, omapärane ja imeline Taj Mahali kompleksi, laevaga Gangese jõel ja imetlusväärsed templeid.
 
NB! Ringreisi käigus läbitakse bussiga ~ 1300 km
 
Reis toimub 21.10.- 29.10.2020 venekeelse grupijuhiga
 
1. PÄEV Lend: Tallinn-Helsinki-Delhi
 
2. PÄEV VANA JA UUS DELHI (50 km)
Linnaekskursioon, et tutvuda Vana ja Uue Delhiga. Vana Dehli oli 17. sajandil ümbritsetud müüriga, millest on tänaseni säilinud ainult väike osa. Siin asuvad kaootilise paigutusega madalad hooned. Siinsed kitsad tänavad on alati rahvarohked, kuna leidub palju suurmogulite aegadest säilinud turge ja rajatisi. Näete mogulite imperaatori Shah Jahani residentsi – Punane kindlus, mis on Vana Dehli süda. Lühike peatus fotografeerimiseks selle imetlusväärse hoone juures. Edasi liigute *rikšadega mööda Chandini Chowk turu kitsaid tänavaid Jama Masjidi mošee juurde. Värvide, lõhnade ja helide mitmekesisus kohalikul turul võib olla veidi hirmutav, kuid jääb kauaks meelde. Vaatate India suurimat mošeed Jama Masjidi, mis mahutab korraga kuni 25 000 palverändurit. Uues Dehlis ristuvad laiad tänavad, et ühendada kolm linnaosa – äri-, elu- ja valitsushoonete rajoon. Siin vaatate Esimese maailmasõja ohvrite auks püstitatud India väravat; presidendilossi ning 70 m kõrgust *Kutabi minaretti. Võimaluse korral näete ka valgest marmorist Lootose templit. Õhtusöök ja ööbimine Delhis.
 
3. PÄEV FORT AMBER, JAIPUR (280 km)
Sõit Rajasthani provintsi pealinna – Jaipuri. Lõunasöök. Teel külastate suursugust *Amberi kindlust, mille juurde mäkke viiakse džiipidega. See lossist ja kindlusest koosnev 19. sajandi kompleks püüab pilke, kuna ühendab endas hinduistliku ja islami arhitektuuri. Jätkate teed India mogulite impeeriumi viimasesse pealinna – Jaipuri, mille rajajaks on suur väepealik ja astronoom, maharadža Jai Singh II. Külastate linnapaleed – see ongi *maharadžade residents, ning muuseumi, kus on välja pandud haruldased käsikirjad, kunstiteosed ning rikkalik relvaarsenal. Lühikese ekskursiooni käigus imetlete Jaipuri sümbolit – Hawa Mahali (ehk Tuulte paleed), mis on ehitatud kohalikust paekivist. Fassaadide hele värv annab linnale roosaka tooni. Seetõttu nimetatakse Jaipuri ka „roosaks“ linnaks. Roosa värv tähendab Indias külalislahkust. Võimaluse korral külastate vaibatöökodasid ning marmori ja kalliskivide töötlemise töökodasid. Näete hindude jumalanna Lakshmi (Birla Mandir) muljetavaldavat templit, mille ehitas India üks rikkamaid perekondi. Õhtusöök ja ööbimine Jaipuris.
 
4. PÄEV FATEHPUR SIKRI, AGRA, ETENDUS INDIA TANTSUDE JA MUUSIKAGA (250 km)
Sõit Agra poole. Teel võimalus külastada *Chand-Baori, üllatavalt sümmeetrilise vormiga trepp-kaevu, millel on 3500 astet. Pärast lõunat sõidate Agrasse, India mogulite viimasesse pealinna. Lähete *Agra kindlusse, mis kogub kuulsust luksuse ja kauni arhitektuuri tõttu. Soovijatel võimalus külastada ***teatrietendust India tantsude, laulude, värviliste dekoratsioonide ning uhkete kostüümidega, mis jutustab Shah Jahani ja tema naise Mumtaz Mahali armastusloo ning Taj Mahali kompleksi sünniloo. Õhtusöök ja ööbimine Agras.
 
5. PÄEV TAJ MAHAL, FORT AGRA (600 km)
Külastate grandioosset *Taj Mahali kompleksi, mille ehitas imperaator Shah Jehan oma armastatud naise Mumtaz Mahali hauakambriks. Eemalt vaadates on hauakamber valge, kuid tegelikult on selle valged marmorist seinad kaunistatud vääris- ja poolvääriskividest mosaiigiga. Kompleksi ehitamine kestis seitseteist aastat, marmor ja teised vääriskivid toodi kohale erinevatest riikidest. Taj Mahali proportsioonid on ideaalsed. India kuulsaimat arhitektuuriansamblit nimetas India kirjanik R. Tagore „pisaraks igaviku palgel“. Võimalik külastada *Fort Agra kindlust, mis eristub luksuse ja kauni arhitektuuri poolest. Majesteetlik punasest liivakivist kindlus, mida ümbritseb 2,5 km pikkune müür. Selle kompleksi ehitamist alustas mogulite imperaator Akbar Suur, kes tõi riigi pealinna Delhist siia üle, kuid tänapäevase ilme sai kindlus alles Akbari lapselapse, šahh Jahani valitsemise ajal. Ööbimine rongis.
 
6. PÄEV VARANASI, ÕHTUNE AARTI RITUAAL (30 km)
Saabumine Varanasi linna, mis asub kuulsa Gangese jõe kaldal. Jõekaldad, kus on alati palju palverändureid, annavad tunnistust ühe vanima ja olulisema maailmareligiooni iidsetest traditsioonidest. See, mida näete ja kogete, on tõeliselt unustamatu. Suundute hotelli lühikeseks puhkuseks. Õhtul võimalus minna Gangese jõele vaatama Aarti (püha tuletseremoonia) rituaali. Õhtusöök ja ööbimine Varanasi hotellis.
 
7. PÄEV LAEVAREIS MÖÖDA GANGESE JÕGE, VARANASI (50 km)
Varahommikune väljasõit, ees ootab kaasahaarav ekskursioon – laevareis Gangese jõel. Gangese jõgi ja selle kallastel asuvad templid on hindu palverändurite kõige pühamad kohad. Iga päev saabub tuhandeid palverändureid Varanasisse, et Gangeses rituaalset vanni võtta ja patust hinge puhastada. Öeldakse, et hindud tulevad siia surema, et pärast surma otse taevasse saada. Külastate linna kuulsaimat Viswanathi (Universumi isanda) templit, mis on pühendatud jumal Šivale. Naasmine hotelli. Hommikusöök. Jätkate ekskursiooni ja külastate kuulsaid templeid - Annapurna templit hämmastava jumalanna Shakti kujuga, mis on valmistatud puhtast kullast; Ahvide templit, mis on pühendatud jumalanna Durgale, Bharat Mata templit, mis on justkui tohutu marmorist reljeefne India kaart. Külastate Benarese ülikooli. Edasi suundute India kõige pühamasse budistlikku piirkonda - *Sarnathi. Siin edastas Buddha oma esimese jutluse. Külastate Sarnathi templit. Õhtusöök ja ööbimine Varanasis.
 
8. PÄEV DELHI (20 km)
Sõit lennujaama, lend Varanasi–Delhi. Pärast Delhisse jõudmist suundute hotelli. Õhtusöök ja ööbimine Delhis
 
9. PÄEV KOJULEND
Lennureis Delhi–Helsinki-Tallinn
 
Ringreisi hind sisaldab:
- lennupilet Tallinn-Helsinki-Delhi-Helsinki-Tallinn ja kohalik lend Varanasi–Delhi
- 6 ööd majutust 3* - 4* hotellides
- 1 öö rongis Agra-Varanasi
- toitlustus (7 hommikusööki ja 6 õhtusööki rootsi lauas)
- ekskursiooni programm
- konditsioneeriga varustatud buss
- vene keelt kõnelev reisisaatja saadab Eesti-Leedu ühendgruppi, kohapeal inglise/vene keelt kõnelev kohalik giid
 
Lisatasu eest:
- ühese toa lisatasu 200 €
- tasulised objektid (reisija maksab kohapeal lisaks umbes 120 € kõikide * tähistatud objektide eest kokku)
- tasuline meelelahutus (*** etendus India tantsude ja muusikaga – 45 € ühele inimesele, tellitav reisi broneerimise ajal)
- jootraha (soovituslik) giidile ja bussijuhile reisi lõpus - umbes 25 €
- India viisa, tuleb vormistada interneti teel - umbes 75 €
- muud lisakulud (kindlustus, jootraha, giidi teenused mõnes külastatavas asutuses, lõunasöögid, joogid õhtusöögi ajal, täiendavad ekskursioonid, kuurordimaks, kõrvaklapid ekskursioonide ajal, isiklikud ja muud nimetamata kulud)
 
Järelmaks:
- pakume soodsatel tingimustel järelmaksu. Uuri järelmaksu kohta täpsemalt!
 
 
Reisikorraldajate pakettide hinnad on dünaamilised ning muutuvad pidevalt vastavalt kohtade saadavusele lendudel ja hotellides. Pakkumises välja toodud paketihinnad on arvestatud seisuga 24.01.2020