est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Delhi ja Andamani saared - grupireis eestikeelse giidiga

Hind al 2199 €

  • Müügiperiood 24.05.19 - 31.01.20
  • Reisi kestvus 12 päeva
  • Reisivahemik 02.02.- 14.02.20

India miljonilinn ja avastamata loodusparadiis

Delhi-Andamani saarte reis ühendab endas kombinatsiooni rikkaliku kultuuripärandiga India miljonilinnast ning avastamata loodusparadiisist
 
Delhi – 5 ööd
India pealinn Delhi on sümbioos ajaloost ja tänapäevast. Moodsad eeslinnad ning uued ärihooned vahelduvad keskaegsete kindluste, koloniaalarhitektuuri, sajanditevanuste templite ja hauakambritega. Delhis leidub hulgaliselt nii tolmuseid turuväljakuid kui hiiglaslikke ostukeskusi.
Delhi sisaldab endas omakorda veel mitut linna ehk iidsete linnade varemeid. Klassikaliselt on neid kokku 7. Alates esimesest, 10.sajandist pärit linnast lugema hakates Qila Rai Pithora, Mehrauli, Siri, Tughlakabad, Firozabad, Shergarh ning Shahjehanabad. Kui siia hulka arvata veel ka kolonialistlik New Delhi ning Noida, Faridabadi, Ghaziabadi ja Gurgaoni satelliitlinnad, siis tuleb neid kokku lausa 12.
 
Andamani saared – 7 ööd
Andamani & Nicobari saared on üks ligipääsmatuimaid paiku planeedil. See vähetuntud saarerühm asub Bengali lahe ja Andamani mere vahel, mandri-Indiast u 1400 ja mandri-Taist umbes 1000 km kaugusel. Kuigi Andamanid kuuluvad Indiale, siis geograafiliselt paiknevad nad pigem Kagu-Aasias. Rühma kuulub mitusada saart, kuid vaid tosinajagu neist on avatud turistidele. Saare algasukateks on erinevad aborigeeni hõimud, kellest mõnedel pole välismaailmaga mingit ühendust ka tänapäeval. Andamanid olevat nime saanud ahvi pea ja inimese kehaga hindu jumala Hanumani järgi.

Reis toimub 02.02.- 14.02.2020 tunnustatud eestikeelse grupijuhi Argo Kaselaga
 
Reisi programm:
02.02, pühapäev
Lend Tallinn-Istanbul-Delhi.

03.02, esmaspäev - Old Delhi. 
Varahommikul saabumine Delhisse, majutumine hotellis. Paketi hinnas sisaldub lisaöö hotellis, st et hotellitoad saab kätte kohe saabumisel. Hommikusöök hotellis ning vaba aeg reisiväsimusest välja puhkamiseks. Pealelõunal Old Delhi linnaekskursioon. Näeme 17.sajandist pärit India suurimat Jama mošeed, mille ehitamises osales u 5000 töölist ning mis mahutab u 25 000 palvetajat ning 2,4 km pikkuse müüriga ümbritsetud punast liivakivikindlust, mille lasi ehitada Suurmogulite dünastia šahh Jamal. Käime kunagisel mogulite ülikute avenüül Chandni Chowk, millest tänapäeval on kujunenud linna peamine kaubanduspiirkond. Külastame idamaist basaariÖöbimine hotellis Holiday Inn Majur Vihar ****+.

04.02, teisipäev - New Delhi. 
Peale hommikusööki hotellis läheme taas Delhi linnaekskursioonile, seekord New Delhi linnaossa. Käime lillekujulises Lotuse templis, mis on ühest küljest linna olulisim vaatamisväärsus ning teisalt tähtsaim bahai religiooni pühakoda Indias. Hiigelsuure pühakoja 9 ust viivad saali, mis mahutab u 2500 inimest. Näeme I MS hukkunud 85 000 india sõdurile pühendatud sõjamemoriaali, India Gate'i. Samuti näeme briti koloniaalarhitektuuri tähtsamaid ehitisi: presidendipaleed, parlamendihoonet, Rajpath'i ning sekretariaati. Teeme pildistamispeatuse modernse ja imposantse Laxmi Narayani templi juures, mille lasid ehitada India ärimehed. Pealelõunal võtame suuna Agrale. Teekond 203 km kaugusele kestab olenevalt liiklusoludest u 5-6 tundi. 
Ööbimine Agra hotellis Clarks Shiraz****+.

05.02, kolmapäev - Agra. 
Peale hommikusööki hotellis läheme vaatame kaht UNESCO maailmapärandi hulka kuuluvat mälestusmärki - India islami ehituskunsti pärli Taj Mahalining hiigelsuurt Agra kindlust. Mõlemad neist on ehitatud 17. sajandil šahh Jahani valitsusajal, mil mogulite riik oli oma võimsuse tipul. Taj Mahal ehitati šahhi naise mälestuseks. Tegemist on hästisäilinud valgest marmorist hauakambriga, mille ehitamises osales üle 20 000 Pärsia, Türgi, Prantsuse ja Itaalia spetsialisti. Ehitusmaterjalide kohaletoomiseks läks vaja u 1000 elevanti. Taj Mahali valmimiseks kulus ei rohkem ega vähem kui 22 aastat. Siia on tema soovil maetud ka šahh Jahan ise. 
Punasest kivist kõrge Agra kindlus on tegelikult rohkem nagu 2,5 km pikkuse müüriga ümbritsetud linn. Kindlusemüüride vahelt leiame me Khas Mahali ehk erapalee, Sheesh Mahali ehk peegelpalee ning Angri Baghi ehk viinamarja-aia. Kõige muljetavaldavamad kindluse osad on Dewan-e-Am, mille troonil istudes imperaator oma alluvatega suhtles ning Dewan-e-Khas, kus ta välismaiseid kõrgeid külalisi võõrustas. Dewani-e-Khasist viib uks kahekorruselisse paviljoni, kuhu šahh Jahani poeg ta peale troonilt tõukamist vangi pani. Surres oli šahhi viimaseks vaateks Taj Mahal. Mõned hooned on ehitatud puhast marmorist ning kaetud kaunite nikerdustega. Ruumide jahutamiseks voolas seest õõnsates seintes vesi. Fort Agra paviljonidest avaneb vaade Taj Mahalile ning kõrvalsetsevale Yamuna jõele. Pärastlõunal sõidame tagasi Dehlisse. Ööbimine hotellis Pride Plaza Aerocity New Delhi *****.

06.02, neljapäev - Delhi-Port Blair-Cellular Jail.
Peale varajast hommikusööki hotellis sõidame lennujaama ning lendame Andamani saaretele, Port Blairi. Andamani saari saab külastada vaid eriloaga (RAP), mis väljastatakse India viisa olemasolul tasuta Port Blairi lennujaamas passikoopia alusel. Transfeer Port Blairi. Külastame linna peamist vaatamisväärsust, koloniaalvanglat Cellular Jail'i. Ööbimine Port Blairi hotellis Peerless Sarovar Portico****.

07.02, reede
 - Port Blair-Havelock-Beach no.7. 
Peale varajast hommikusööki suundume sadamasse ning sõidame laevaga Havelocki saarele. Poolepäevane väljasõit saare kauneimasse randa nr.7. Ööbimine hotellis Munjoh Resort****.

08.02-10.02, laupäev-esmaspäev - rannapuhkus. 
Soovijatel on võimalik lisatasu eest sukelduda, snorkeldada, kalapüügiretkedel osaleda, elevandi seljas ratsutada. Ööbimine hotellis Munjoh Resort****.

11.02, teisipäev -  Havelock-Port Blair. 
Peale hommikusööki hotellis sõidame sadamasse ning suundume tagasi Port Blairi. Vaba pärastlõuna ja ööbimine Port Blairi hotellis Peerless Sarovar Portico****.

12.02, kolmapäev - Ross Island.
 
Väljasõit mahajäetud koloniaalsaarele - Ross Islandile. Ööbimine Port Blairi hotellis Peerless Sarovar Portico****.

13.02, neljapäev -
 Port Blair-New Delhi. 
Hommikusöök hotellis. Lõuna paiku sõidame Port Blairi lennujaama ning lendame Delhisse. Ööbimine hotellis Pride Plaza Aerocity New Delhi *****.

14.02, reede
Peale varajast hommikusööki hotellis sõidame lennujama. Kojulend.
 
Hinnas sisaldub:
- Lend Tallinn-Istanbul-Delhi-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines, turistiklass)
- Edasi-tagasi lennud Delhist Port Blairi (lennu kestus u 5 tundi/suund).
- Majutus 4* hotellides: 4 (+1) ööd Delhis, 3 ööd Port Blairis ja 4 ööd Havelockis hommikusöökidega
- 6 ekskursiooni: 2 poolepäevast Delhi linnaekskursiooni (uus ja vana Delhi), ekskursioon Agrasse (Taj Mahal), Port Blairis koloniaalvangla ning Havelockis saare kauneima ranna nr.7 ning mahajäetud koloniaalsaare Ross Island külastus 
- Kogu reisi vältel Aurinko eestikeelne giid-reisisaatja 
 
Hinnale lisandub:
- Õhtusöögid hotellides
- Majutus üheses toas
- Reisikindlustus
- Lisatasulised ekskursioonid
- India viisa, lisainfo siit
 
Küsi asjatundlikku nõu Wrisi reisikonsultandilt 6 129 130 või tellimus@wris.ee

Järelmaks:
- pakume soodsatel tingimustel järelmaksu. Vaata järelmaksu kohta täpsemalt!
 
 
AURINKO ESINDAJA SIHTKOHAS
Saabumisjärgselt viib Aurinko reisiesindaja läbi transfeerid ja infotunnid, mille toimumise kellaaja teatab esindaja teile transfeeril. Infotunnis saab teavet nii sihtkoha kui ekskursioonide kohta ning toimub registreerumine lisatasulistele ekskursioonidele. Aurinko esindajaga saab ühendust ka telefoni teel. Esindaja mobiiltelefoni number avaldatakse vahetult enne reiside algust.