est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Gruusia ringreis

Hind al 1099 €

  • Müügiperiood 23.01.20 - 31.08.20
  • Reisi kestvus 8 päeva
  • Reisivahemik 13.09.-20.09.20

Grupireis eestikeelse grupijuhiga!

Kaukaasia mäed, mis pakuvad imelisi vaateid kanjonitele ja jõgedele; lummav pealinn, kuulsaid kloostrid, põnev koobaslinn ja ajalooline pärand. Kohalike külalislahkus ning Gruusia traditsiooniliste roogade ja veini küllus.
 
Pärast ringreisi poolepäevane puhkus Bathumis
 
NB! Ringreisi käigus läbitakse bussiga ~ 1630 km.
 
Reis toimub 13.09.- 22.09.2020 eestikeelse grupijuhiga
 
1. Päev Thbilisi (230 km)
Lend Tallinn – Khuthaisi, sõit Gruusia pealinna Thbilisisse. Thbilisi on Gruusia suuruselt teisest linnast Khuthaisist peaaegu 10 korda suurem. See on riigi, ja võib-olla ka kogu Kaukaasia süda. Lõunasöök teel pealinna. Pärast kohalejõudmist toimub õhtune Thbilisi ekskursioon. Võimalik näha juba üle 900 aasta Mtkvari (Kura) jõe järsul kaldal seisvat Metekhi kirikut. Saate imetleda linnavaadet kõrgelt ülevalt, tõustes *köisraudteega Narikala kindlusesse, mis valvab linna selle asutamisest saati. Näete vanaaegse kuumaveeallikatega Abanotubani saunakompleksi ebatavalist arhitektuuri ning erilise õhkkonna säilitanud Thbilisi Siioni katedraali. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Thbilisis.
 
2. Päev Gruusia sõjatee. Ananuri kindlus. Stephantsminda linnake. Püha Kolmainu kirik Gergetis. Sütitavate tantsudega folkloorishow. (320 km)
Teel olles avaneb kogu Kaukasuse mägede ilu. Sõit mööda ühte kõige muljetavaldavamat teed – Gruusia sõjateed, mis ühendab Thbilisit Kazbegiga (Stephantsminda). Teekonnal avanevaid vaateid pole mitte ilmaasjata ülistanud poeedid ja rändajad. Nautige Ananuri kindluse maalilist arhitektuuriansamblit Zhinvali  veehoidla kaldal. Läbi hingematvalt kaunite mäetippude ja imeliste kuristikega ümbritsetud Gudauri mäesuusakuurordi suundute Stephantsminda (Kazbegi) linnakese poole, mis asub Kazbeki mäe jalamil 1700 meetri kõrgusel. Teid ootab *maasturiretk 2170 meetri kõrgusel paikneva Gergeti Püha Kolmainu kirikuni. Nii sõidu ajal kui ka üles jõudes avanevad teie ümber imelised vaated Gruusia kõrguselt kolmandale mäele – kustunud Kazbeki vulkaanile (5034 m) ja selle ümbrusele. Legendi kohaselt aheldati selle mäe külge Prometheus selle eest, et ta inimestele tule kinkis. Muljeid täis päeva lõpetuseks võimalik nautida *õhtusööki sütitavate gruusia tantsudega folkloorishow saatel. Ööbimine hotellis Thbilisis.
 
3. Päev Mtshetha. Jvari klooster. Hinkaalide ja traditsioonilise koduleiva valmistamine. Uplistsikhe koobaslinn. (300 km)
Ainult 15 km kaugusel Thbilisist, Mtkvari ja Aragvi jõgede liitumiskohas, asub üks Gruusia vanimaid linnu – Mtshetha. Mtshethas, Gruusia religioonikeskuses, kust hakkas levima kristlus, paikneb üks Gruusia peamisi kirikuid – Svetitshoveli katedraal. Linna üks esimesi kloostreid on Jvari – Püha Risti klooster, mis on rajatud järsule kaljule kohas, kuhu Püha Nino VI sajandil suure puuristi paigaldas. Mäelt avaneb suurepärane vaade Mtkvari ja Aragvi jõgede liitumiskohale. Vaenlase kallaletungi korral sai kloostrist kaitsebastion. Lõunasöögi ajal *degusteerite veini ning *õpite valmistama traditsioonilisi gruusia pelmeene hinkaalisid ja küpsetama traditsioonilist leiba. Järgneb sõit Khuthaisi poole. Külastate IX sajandil e.m.a rajatud Uplistsikhe koobaslinna. Ekskursiooni käigus saab näha maju, kirikuid, veekanaleid, apteeki, veiniladu, turgu ning teisi kunagise linna ehitisi. Õhtuks jõuate Khuthaisisse – ühte Gruusia vanimasse linna, mis oli keskajal tähtis Kaukaasia kultuuri- ja poliitikakeskus. Ööbimine hotellis Khuthaisis.
 
4. Päev Martvili kanjon. Tamm Enguri jõel. Mestia. (230 km)
Sõit imeilusasse Martvili kanjonisse, kus võimalusel *paadisõit mööda kanjonite ja koskede vahel looklevat jõge. Pärast Martvili kanjoni külastamist *degusteerite kohalikku veini (võimalusel). Suundute Svanethi piirkonda, mis paistab silma mitte üksnes looduse ilu ja unikaalse keskaegse arhitektuuri, vaid ka eripärase kultuuri poolest – kohalikud on tänapäevani säilitanud oma traditsioonid, käsitöö, rahvusliku uhkuse ja vaimse sõltumatuse. Piirkonnas võib näha unikaalseid kindlusehitisi, millest mõnesid kasutatakse seniajani eluasemetena. Lõunasöök. Teekonnal Svanethi pealinna teete peatuse kõrgete mägede ja metsaste kuristikega ümbritsetud 270 meetri kõrguse tammi juures Enguri jõel.Ööbimine külalistemajas Svanethi piirkonna pealinnas Mestias.
 
5. Päev Ušguli asula. Šhara või Tšalaati liustik. (120 km)
*Maasturiekskursioon mägiteel, suundute Ušguli asulasse (2200 m), mis on kõige kõrgemal paiknev UNESCO kaitse all olev kogukond Euroopas. Ušguli kogukonna moodustavad mitu mägedevahelises orus laialipaiknevat külakest. Teil on ainulaadne võimalus hinnata selle tsivilisatsiooni piirialal asuva regiooni elanike igapäevaelu ning muidugi nautida muljetavaldavaid mägimaastikke, mis hõlmavad ka ühte Kaukasuse kõrgeimat mäetippu – Šharat (5201 m). Lõunasöök. Võimaluse korral suundute *maasturitel Šhara või Tšalaati liustiku juurde.     ~ 2-3-tunnine matk, mille käigus saab nautida vaateid mägedele ja liustikukeelele. Ööbimine külalistemajas Svanethi piirkonna pealinnas Mestias.
 
6. Päev Bathumi (270 km)
Väljasõit Bathumi kuurordi poole. Sõidu ajal avanevad vaated mägedele, kiirevoolulistele jõgedele ja nende poolt loodud kuristikele. Lõunasöök teel Bathumisse. Saabumine Bathumisse. Õhtusel Bathumi ekskursioonil tutvute linna vana ja uue arhitektuuriga, jalutate Bathumi bulvaril. Ööbimine hotellis või külalistemajas Bathumis.
 
7. Päev Puhkus Bathumis (160 km)
Vaba aeg ja puhkus Bathumis mere ääres. Õhtul väljasõit Khuthaisi poole. Ööbimine hotellis või külalistemajas Khuthaisi lähedal.  
 
8. Päev Khuthaisi (20 km)
Väljasõit ööbimiskohast Khuthaisi lennujaama, lend Khuthaisi – Tallinn.  
 
Ringreisi hind sisaldab:
- lend Tallinn–Khuthaisi–Tallinn
- 7 ööd majutust 3* hotellides või külalismajades
- toitlustus - 7 hommikusööki (kontinentaalne) ja 6 õhtusööki (3 käiku)
- ekskursiooni programm
- konditsioneeriga varustatud buss
- Eesti keelt kõnelev reisisaatja saadab gruppi alates Eestist, kohapeal inglise/vene keelt kõnelev kohalik giid
 
Lisatasu eest:
- ühese toa lisatasu 150 €
- tasulised objektid (reisija maksab kohapeal lisaks umbes 110 € kõikide * tähistatud objektide eest kokku)
- muud lisakulud (kindlustus, jootraha, giidi teenused mõnes külastatavas asutuses, lõunasöögid, joogid õhtusöögi ajal, täiendavad ekskursioonid, kuurordimaks, kõrvaklapid ekskursioonide ajal, isiklikud ja muud nimetamata kulud)
 
Järelmaks:
- pakume soodsatel tingimustel järelmaksu. Uuri järelmaksu kohta täpsemalt!
 
 
Reisikorraldajate pakettide hinnad on dünaamilised ning muutuvad pidevalt vastavalt kohtade saadavusele lendudel ja hotellides. Pakkumises välja toodud paketihinnad on arvestatud seisuga 23.01.2020