est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Bordeaux - enam kui veinimeka

Hind al 379 €

  • Müügiperiood 06.01.20 - 11.10.20
  • Reisi kestvus 4 päeva
  • Reisivahemik 23.04.-11.10.20

Edela-Prantsusmaa veinipealinn Bordeaux on suurepärane linnareisisihtkoht!

Mida me teame Edela-Prantsusmaa linnast Bordeaux? Esimesena meenub kindlasti viinamarjakasvatus ja veinikaubandus. Number 1 põhjus, miks sinnakanti reisida, on tõesti bordoo vein. Klaasike kuninglikku märjukest või põhjalik veinituur – igaüks leiab just endale sobiva nautimisviisi.
Kuid tähelepanuta ei saa jätta Bordeaux’ ülivärvikat ajalugu, millest iga kild on jätnud jälje tänasele linnale.  30–20 tuhat aastat tagasi elasid sealkandis neandertallased, kelle jäänuseid on leitud Pair-non-Pairi koopast Bordeaux'st põhjas. Linn ise asutati aga 300 eKr, mil tast sai keldi hõimu bituriigide tähtsaim asula ning kandis nime Burdigala. Järgnevad sajandid tõid nii hiilgeaegu kui suurt hävingut: alul kuuluti Rooma Keisririigi koosseisu, siis läänegootide võimu alla. Alates aastast 507 Frangi riigi ning 732. aastast araablaste riigi koosseisu. 12.-14. sajandil allus linn Akvitaania hertsogkonna ja Inglismaa kuninga võimule. Esimese ja Teise maailmasõja ajal põgenes Bordeaux'sse aga kogu Prantsusmaa Vabariigi valitsus. Muide, üks maailma kõige varasemaid reisijuhte on 333. aastal ilmunud "Itinerarium Burdigalense", mis kirjeldab palverännuteekonda just tollasest Burdigalast, tänasest Bordeaux'st Jeruusalemma. Linnas asub ja tegutseb paeguseni Euroopa suurimaid, juba 1441. aastal asutatud ülikool.
Värvikirev ajalugu on jätnud oma jälje ka ehituskunsti ja elanikud tunnevad oma UNESCO poolt tunnustatud linnaarhitektuuri üle põhjusega suurt uhkust: Saint Michael basiilika ja Saint Andre ehk Bordeaux katedraal, Place des Quinconces väljak, rikkalikud botaanikaaiad ja palju muud põnevat. Ning muidugi kohalik köök, mis viib keele alla. Viimaseks piisaks kaalukausi Bordeaux’ kasuks kallutamise osas on aga põhjamaalasele kindlasti teadmine, et aastas särab seal päike keskmiselt 1992 tundi. Soovitame Bordeaux'd soojalt nii linnareisi kui pikema tuuri sihtkohana - huvipakkuvat jagub kohapeal küllaga.
 
Vihje! Meie lõunanaabrite airBaltic alustab sel aastal Bordeaux lendudega 23.aprill ja lennata plaanitakse kuni 24. oktoobrini
 
3 ööd majutust hommikusöökidega
Hind alates reisija kohta
ibis Styles Bordeaux Gare Saint-Jean 3* 379 €
399 €
469 €
 509 €
Hotel Burdigala 5* 569 €
Tegemist on näidishindadega, meie hotellivalik on tegelikult palju suurem. Küsi täpsustatud pakkumist meie reisikonsultandilt! Soodsaim aeg reisimiseks on september-oktoober.
 
Hind sisaldab:
- edasi-tagasi lennupiletit Tallinnast Bordeax'sse
- lennuväljamakse seisuga 6.01.2020
- käsipagasit (registreeritav pagas lisatasu eest)
- majutust 3 ööks valitud hotellis 2-kohalises toas, eeldusel, et reisib koos vähemalt 2 inimest
- hommikusööke
 
Lisatasu eest:
- registreeritud pagas
- lisaööd sihtkohas ja mujal
- ekskursioonid
- reisikindlustus
- rendiauto ja muud lisateenused
 
Ekskursioonid:
Pakume laias valikus ekskursioone. Näiteks on toodud mõningad grupiekskursioonid inglise keelse giidiga. Hinnas on degusteerimised ja vaatamisväärsuste sissepääsu piletid. Küsi lisa!
Bordeaux juust ja vein (kestvus 1 tund 30 min), hind 39 € / in
Medoc veinituur (kestvus 4 tundi), hind 75 € / in
Saint-Emilion küla ja veinituur (kestvus 5 tundi 30 min), hind 94 € / in
 
Järelmaks:
- pakume soodsatel tingimustel järelmaksu. Uuri järelmaksu kohta täpsemalt!
 
Küsi pakkumist meie reisikonsultandilt 612 9130 või tellimus@wris.ee
 
* Tegemist on individuaalreisiga ning hinnad eeldavad vabade lennupiletite ja hotellikohtade olemasolu, reisipaketi hind kinnitatakse igale kliendile vastavalt tema poolt esitatud tellimusele. Sõltuvalt reisi kuupäevast, suurüritustest sihtkohas ja vabade kohtade olemasolust võib hind erineda ülaltoodust.