est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Lennujaama saabumine ja lennule registreerimine
Enne kodust lahkumist kontrollige, et Teil on kaasas reisidokument (Euroopa Liidu piires reisides piisab ID-kaardist, muudes riikides on vajalik pass). 
Teised isikut tõendavad dokumendid ei ole reisidokumendid. Ka lastel peavad olema oma reisidokumendid
Välismaalase passi omanikuna veendu, et Sul on kaasas ka elamisluba tõendav dokument – vanemates välismaalaste passides on sellekohane kleebis, uuema passi puhul tuleb kaasa võtta ka elamisluba tõendav ID-kaart. 

Kõigil lennureisijatel tuleks lennujaamas olla üldiselt vähemalt 2 h enne lennu väljumist. Lennule registreerimise süsteem sulgub tavaliselt 40 minutit enne plaanipärast väljalendu. Erinevatel lennukompaniidel võib registreerimise aeg mõnevõrra erineda. Palun kontrollige, et jõuaksite alati õigeaegselt lennujaama! 
Kui siiski aega napib ja järjekord on väga pikk, on teil õigus eelisjärjekorras check-ini pöörduda. 

Kõige mugavam on end reisile registreerida terminali iseteeninduskioskis või enne lennujaama tulekut internetis, lennufirma kodulehel. Check-ini tehes kontrollige, kas pagas registreeritakse kuni lõpp-sihtpunktini või peate selle mõnes transiitpunktis välja võtma ning uuesti registreerima.

Turvakontroll 
Suurtes rahvusvahelistes lennujaamades (ka USA siselendudel) võib turvakontroll kaua aega võtta. Seetõttu on oluline turvakontrolli minekuga mitte viivitada.

Vaata ka
Parkimine Tallinna lennujaamas