est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Tuneesia ringreis

Hind al 959 €

  • Müügiperiood 23.01.20 - 30.04.20
  • Reisivahemik 29.05.-5.06.20

Grupireis eestikeelse grupijuhiga!

Tuneesia ringreis on rännak Foiniikia, Vana-Rooma, Bütsantsi, Araabia ja Prantsuse vallutajate jälgedes, jalutuskäik vanalinnas – mediina kitsad tänavad täis Araabia turu hõngu ja helisid, kõrbeeksootikat pakub maailma suurim liivakõrb – Sahara. Pärast põnevat ringreisi puhkus Vahemere kaldal Sousse’i kuurortpiirkonnas.
NB! Ringreisi käigus läbitakse bussiga ~ 1895 km.
 
Reis toimub 29.05.- 5.06.2020 eestikeelse grupijuhiga
 
1. PÄEV  HAMMAMET (60 km)
Lend Tallinn – Enfidha, sõit Hammameti. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Hammametis.
 
2. PÄEV KARTAAGO - SIDI BOU SAID - PEALINN TUNIS (150 km)
Sõit Tuneesia pealinna. Võimalusel külastate kuulsat * Bardo muuseumi, mis on tuntud oma uskumatu arhitektuuri ja Vana-Rooma aegsete mosaiikide poolest. Linnaga tutvumine algab jalutuskäiguga läbi Tunise vanalinna - medina. Näete pealinna kuulsat Zituna mošeed ja külastate turgu - souki. Järgneb vaba aeg, et jalutada kesklinnas mööda Habib Bourguiba tänavat. Lõunasöök. Seejärel sõit Kartaagosse, Tunise elegantsesse eeslinna. Neil aladel kõrgus kunagi võimas foiniiklaste linn Kartaago. Näete Antonius Piuse terme ja jalutate Kartaago ajaloolises keskuses - Bursa mäel, kust avanevad vapustavad vaated Tunise lahele ja linnale. Seejärel suundute ühte Tuneesia kaunimasse linna – sini-valgesse Sidi Bou Saidi. 18. sajandil rajatud linn on lummanud oma ilu ja arhitektuuriga paljusid ning inspireerinud mitmete kunstnike loomingut. Võtke hetk aega, et kõndida tänavatel, istuda meelepärases kohvikus ja proovida traditsioonilist piparmünditeed. Sõit Tunisesse, õhtusöök ja ööbimine hotellis Tunises.
 
3. PÄEV DOUGGA – SOUSSE (360 km)
Sõit *Douggasse, berberite poolt asutatud iidsesse linna. Douggas on suurepäraselt säilinud Vana-Rooma perioodist pärit amfiteater ning Saturni pühamu. Seejärel sõit Sousse'i kuurortpiirkonda. Puhkus rannas. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Sousse'is.
 
4. PÄEV EL JEM – SFAX – GABES – MATMATA – DOUZ (450 km)
Sõit El Jemi, kus asub üks Aafrika suurim ja paremini säilinud amfiteater. Teel Gabesi linna läbitakse Tuneesia suuruselt teine linn Sfax. Juba Gabesis on tunda hiiglasliku kõrbe hõng. Sõit jätkub berberite külla Matmatasse. Matmata mägedes tutvute berberite elamute ja kombestikuga. Kohalikud elavad tänaseni koobastes. Lõunasöök. Sõit Douzi oaasi, mida kutsutakse „Sahara väravaks“. Õhtul võimalus nautida kõrbes kaamelisõitu ja päikeseloojangut (lisatasu eest ~ 18 €/inimene). Õhtusöök ja ööbimine hotellis Douzis.
 
5. PÄEV CHOTTE EL DJERID – TOZEUR (320 km)
Varahommikune sõit oaaside „pealinna“ Tozeuri. Teel peatus Chott El Djeridi soolajärvel, et nautida päikesetõusu. Siin sünnivad kõrbe kauneimad roosid ja võib näha kõige imelisemaid miraaže. Seejärel on võimalus sõita *maasturitega Shebika oaasi Atlase mägedes. Pärast oaasi suunduvad džiibid "Tähesõdade" filmi võttekohta, kus on hea imetleda kõrbemaastikku ja filmist tuttavaid dekoratsioone. Edasi jätkub sõit Tozeuri linna, kus külastate 14. sajandist pärit Uled El-Hadefi vanalinna kvartalit, kus kõik hooned on kaunistatud ainult sellele piirkonnale iseloomulike pruunidest tellistest geomeetriliste ornamentidega. Võimalus külastada *Tozeuri muuseumi, sõita *Hobuvankriga oaasi, tutvuda *Datlipalmide muuseumiga. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Tozeuris.
 
6. PÄEV SBEITLA – KAIROUAN – SOUSSE (490 km)
Varahommikune sõit Sbeitlasse. Selle Vana-Rooma perioodil rajatud linna vallutasid araablased Põhja-Aafrikas ühena esimeste seas. Sbeitlas on suurepäraselt säilinud kapitooliumi, millel paikeb 3 templit – Jupiteri, Juno ja Minerva pühamu. Sõit jätkub Kairouani suunas. Kairouan on esimene moslemite rajatud linn Põhja-Aafrikas, millest sai hiljem pikaks perioodiks Tuneesia pealinn. Tänapäeval on see oluline kultuurikeskus ja püha linna moslemite jaoks. Võimalik tutvuda * Suure mošeega (Ukba), mida külastasid varasematel aegadel tuhanded Põhja-Aafrikast pärit palverändurid, kellele Meka polnud kättesaadav. Levinud arvamuse kohaselt on seitse palverännakut sellesse mošeesse võrdsustatud ühe palverännakuga Mekasse. Tänapäevalgi on Kairouan väga oluline usukeskus islamis. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Sousse'is.
  
7. PÄEV SOUSSE
Hommikusöök. Puhkus rannas. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Sousse'is.
 
8. PÄEV KOJULEND (65 km)
Hommikusöök. Sõltuvalt lennuajast sõit hotellist Enfidha lennujaama. Lend  Enfidha – Tallinn.
 
Ringreisi sisaldab:
- 7 ööd majutust 3 *– 4* hotellides (neist 3 ööd kuurordis),
- toitlustus (7 hommikusööki  ja 7 õhtusööki rootsi lauas)
- ekskursiooni programm
- ringreis konditsioneeriga varustatud bussis
- Eesti keelt kõnelev reisisaatja saadab gruppi alates Eestist, kohapeal inglise/vene keelt kõnelev kohalik giid
 
Lisatasu eest:
- ühese toa lisatasu 100 €
- Tasulised objektid (reisija maksab kohapeal lisaks umbes 110 € kõikide * tähistatud objektide eest kokku)
- Jootraha (soovituslik) giidile ja bussijuhile reisi lõpus - umbes 15 €
- Lisakulud nagu kindlustus, jootraha, giidi teenused mõnes külastatavas asutuses, lõunasöögid, joogid õhtusöögi ajal, täiendavad ekskursioonid, kuurordimaks, kõrvaklapid ekskursioonide ajal, isiklikud ja muud nimetamata kulud
 
Järelmaks:
- pakume soodsatel tingimustel järelmaksu. Uuri järelmaksu kohta täpsemalt!
 
 
Reisikorraldajate pakettide hinnad on dünaamilised ning muutuvad pidevalt vastavalt kohtade saadavusele lendudel ja hotellides. Pakkumises välja toodud paketihinnad on arvestatud seisuga 23.01.2020