est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Suusareisid Itaaliasse

Hind al 445 €

  • Müügiperiood 06.06.19 - 28.03.20
  • Reisivahemik 15.02. - 28.03.20

Itaalia Alpid oma muinasjutuliste mägede, vanaaegsete majakeste ning suusaradadega lausa kutsuvad lumistele nõlvadele ja suuski haarama. Uuel hooajal on talispordisõpradel võimalus nautida suusamõnusid ka päikselises Val di Sole’s, erakordseid vaateid Dolomiidi-Alpidele pakkuvas Paganellas või heade suusaradade poolest tuntud Val Gardena mäesuusapiirkonnas.
 
Alta Valtellina (1225 – 3012 m) keskus pakub aastaringselt lõõgastumisvõimalusi nii spordi-, meelelahutus- kui kultuurielamuste näol. Talvekuudel pakub suusaala, mis koondab  Bormio, Livigno, Santa Caterina Valfurva ja Valdidentro/San Colombano, mitmeid suusaradu igal tasemel suusatajatele, sealhulgas ka professionaalidele. Ligi seitsekümmend suusalifti, suutelised teenindama 90 000 inimest tunnis, võimaldavad suusatada 230 km pikkustel täiuslikel laskumisradadel, samuti leidub siinse rikkumata looduse keskel 95 km murdmaa- ja laskesuusatamisradu.
Lisaks on Alta Valtellinas võimalik sõita veel lumelauaga, suusatada telemark- ja vabastiilis, harrastada mäesuusatamist ning kelgukoerasporti ja kepikõndi, lisaks ka räätsadega matkata, uisutada ning sõita ATV-dega. Nauditava puhkuse osana on võimalik ostelda Livigno tax-free alas või ujuda kuumaveeallikates, kus temperatuur püsib 38 - 41°C vahel.
 
Val di Sole  (1520–2505 m) muinasjutulised mäemütsid Kesk-Alpides, mägisuusatrassid pikkusega 270 km ja  peaaegu 100 köisraudteed Val di Sole kuurordis lihtsalt meelitavad suuskadele ja laskuma mööda lumiseid radasid.
Itaalia keelest tõlgituna tähendab see Päikeselist orgu ja oru nimevalik pole juhuslik. Pehme kliima, ja palju päikeselisi päevi Val di Soles kutsuvad siia paljusid suusaspordi armastajaid.
Piirkonna tähtsaim linn, Madonna di Campiglio, hakkas turismindusega tegelema 19. sajandil ja on säilitanud oma võlu tänaseni. Keskaegsete juurtega kaasaegne linn, kus on olulisi näiteid arhitektuurist ja religioossest kunstist, on Val Rendena (800-2500 m) keskuseks.
 
Val di Fiemme (1280 – 2380 m), üks kõige populaarsemaid suusakuurorte, on lemmikuks ka selle ala professionaalidele. Kuurort on aastaid olnud maailmakarika ürituste toimumispaigaks. See koosneb viiest suusaalast: Latemare (43 km suusaradu; suusaliftid Predazzos, Pampeagos ja Obereggenis), Alpe Cermis (23 km suusaradu; suusaliftid Cavaleses), Alpe Lusia–Bellamonte (24 km suusaradu, suusaliftid Moenoses ja Casteliris), Jochgrimm (4 km suusaradu) ja Passo Rolle (11 km suusaradu). Optimaalselt väljatöötatud infrastruktuur võimaldab lihtsa ligipääsu ükskõik millistele suusabussidele. Val di Fiemme org on koduks ka mitmele suusakuurortidele, neist suurimad Cavalese ja Predazzo.
 
Val di Fassa (1320–2950 m) suusaregioon Dolomiitide südames on tuntud oma lummava looduse ja piiritute suusatamisvõimaluste poolest. Liftisüsteem ühendab seda veel kolme maailmakuulsa alpikuurordi Val Gardena, Alta Badia ja Arabba-Marmoladaga, mis kõik kokku pakuvad ligi 500 km pikkuseid suusaradu. Suusatajate eriline lemmik ongi ekskursioon Sella massiivi, mis on tuntud oma maalilise ümbruse poolest. Val di Fassa teine peamine suusapiirkond, mis küll suuruselt väiksem, ent seda päikselisem, hõlmab Pozza ja Vigo di Fassa kuurorte. Sealt avaneb enneolematu vaade Marmoladale, Dolomiitide kõrgeimale tipule. Siin puudub otseühendus Sella Rondaga ning seetõttu on paik ka vähem rahvarikkam kui Canazei või Campitello. Mõned korrad nädalas pakub Pozza ka öise suusatamise võimalusi. Huvilised saavad nautida sumedat laskumisrada, mis lookleb mööda mäe põhjapoolset nõlva, Alba küla kohal, mida katab alati värske lumi. Val di Fassa külasid ja suusalifte ühendab tasuta buss. Val di Fassa/Carezza suusapass tagab juurdepääsu ka Pozza, Alba ja Vigo di Fassa nõlvadele. Dolomiti Superski suusapass annab lisaks pääsu Sella Ronda radadele ning teistelegi Dolomiitide kuurordi suusapiirkondadele.
 
Val Gardena (1236-2518 m) on vapustav 15 km pikkune org suurejoonelise ja võimsa lubjakivimassiivi Sella lähedal. Piirkond on tuntud väga heade suusaradade poolest. Koos kolme teise Dolomiidi-Alpide suusapiirkonnaga (Val di Fassa, Arabba-Marmolada ja Alta Badia) on Val Gardena osa Sella Ronda mäestikust.
Val Gardena suusapiirkond, kuhu kuuluvad kolm küla (Ortisei, St. Cristina ja Selva), laieneb pidevalt ja on suusatõstukite abil ühendatud üha rohkemate kuurortide ja suusaaladega. Seal on tohutul hulgal erinevaid suusaradu igale maitsele ja erinevate oskustega suusatajatele. Suusatõstukid ühendavad Val Gardenat Alpe di Siusiga. Sella Ronda, mis ühendab Val Gardena, Alta Badia, Arabba-Marmolada ja Val di Fassa, pakub kokku 500 km ulatuses erinevate raskusastmetega suusanõlvasid. Peale suusatamise leiab Val Gardenast rohkelt meelelahutust. Seal asuvad nii vabaõhu- kui siseuisuväljakud, tennisväljakud, saunad, basseinid ja on võimalus saaniga sõita. Toit Val Gardenas on omapärane: kõrvuti Itaalia veini ja pastaga on võimalik maitsta saksapärast liha ja kartulit.
 
Paganella (1030–2125 m) mäetipp Põhja-Itaalias asub 2125 m kõrgusel merepinnast, mägedes tegutseb aga moodne 100 000 m²  suurune mäesuusakeskus. Piirkonnas on avatud uuendatud ja laiad, eri raskusastmega suusarajad üldpikkusega 50 km: 10 sinist rada algajatele, 12 punast rada kogenud suusatajatele ja üks must rada. Siin on ka lumepark, mis muutub lumelaudurite hulgas üha populaarsemaks, piirkonna mõnedes kuurortides on aga rajatud mugavad murdmaarajad.
 
2019/20 talvehooajal väljuvad suusareisid Itaaliasse algusega Tallinnast laupäeviti vahemikus 15.02.20 kuni 28.03.2020
 
Hotell
Hind alates, reisija kohta
Chalet Florin apartments 3* (Alta Valtelina), söökideta 445 €
Baita Morena apartments 2* (Livingo), söökideta 499 
Residence Des Alpes 2 3*- (Madonna di Campiglio) söökideta
539 €
Chalet C'est la Vie apartments 4* (Livigno) söökideta 685 €
Grunwald 4* (Cavaleze), hommiku- ja õhtusöögid 745 €
Olympic Palace 4* (Pinzolo) hommiku- ja õhtusöögid
789 €
Ideal 4* (Madonna di Campiglio) hommiku- ja õhtusöögid 939 €
Olympia 3* (Selva) hommiku- ja õhtusöögid 1029 €
Alpen Village Hotel 3* (Livigno) hommiku- ja õhtusöögid
1129 €
Lac Salin Spa & Mountain Resort 4*+ (Livigno) hommiku- ja õhtusöögid
1319 €
Tegemist on näidishindadega, hotellivalik on tegelikult suurem ja ka tubade tüüpe ning toitlustust saab valida erinevat. Küsi asjatundlikku nõu Wrisi reisikonsultandilt 612 9130 või tellimus@wris.ee
 
Hind sisaldab:
- edasi-tagasi lennupiletit algusega Tallinnast
- 1 ühik käsipagasit ja 1 registreeritav pagas kuni 15 kg
- transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi
- majutus 7 ööks sõltuvalt valitud reisikuupäevast, hotellist ja toitlustusest
- eestikeelse reisiesindaja teenuseid

Lisatasu eest:
- reisikindlustus
- majutus üheses toas
- ekskursioonid ja lisateenused sihtkohas
- õhtusöögid või kõik hinnas toitlustus

Järelmaks:
- pakume soodsatel tingimustel järelmaksu. Uuri järelmaksu kohta täpsemalt!
 
Vastutav reisikorraldaja Novatoursenne broneerimist tutvu kindlasti ka reisitingimustega!

Reisikorraldajate reisipakettide hinnad on dünaamilised ning muutuvad pidevalt vastavalt kohtade saadavusele lendudel ja hotellides. Pakkumises välja toodud paketihinnad on arvestatud seisuga 15.01.2020