est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Leedu ringreis

Hind al 280 €

  • Müügiperiood 26.05.20 - 31.07.20

Bussireis Leetu väljumisega 5-8. august 2020

Vilnius-Trakai-Kaunas-Neringa-Nida-Klaipeda-Palanga

Kuigi Leedu pannakse alatihti ühte punti Läti ja Eestiga, erineb Leedu oma kahest põhjapoolsest naabrist tunduvalt. Eesti ja Läti on pidevalt vaevlenud võõrvallutajate orjuses. Leedu aga oli ise suur vallutaja ja hiilgeaegadel ulatus leedulaste riigipiir Läänemerest Musta mereni. Vilnius, eriti selle võrratu vanalinn, on enamike Leedu külastajate meelispaik ja seda täiesti väljateenitult. Vanalinna ajaloomälestiste pärand seljatab mujal Leedus asuvad mälestised. Kaunas on Leedu kunagine pealinn, Neringa poolsaar on ainulaadne looduslik vaatamisväärsus kogu Euroopas. Palanga on üks omapärasem puhkuseveetmise koht koos oma erakordselt kireva peatänava ja ööeluga.

Hind:
05. august 2020 - 08. august 2020
Hind: 280€ / inimene
 
Küsi asjatundlikku nõu Wrisi reisikonsultandilt 612 9130 või tellimus@wris.ee

Reisikava
1. päev

Väljasõit Tallinnast Vene kultuurikeskuse juurest (Mere pst. 5) kell 7.00. Kell 08.30 peatus Pärnus reisijate pealevõtmiseks (hotell Pärnu ees). Sõidu ajal läbi Eesti ja Läti räägime kolme Balti riigi aja- ning kultuuriloost, ka ühtteist sellest, mis teel huvitavat. Lõunapeatus nn 19.-l kilomeetril.  Õhtupoolikul jõuame VILNIUSESSE. Teeme jalutuskäigu Vilniuse vanalinnas. Vilniuse vanalinn on üks Euroopa suurimaid, mahutades endas rohkem kui 1000 kaitse all olevat objekti - Katedraal ja Katedraali väljak, Gediminase torn, Koidu väravad, ülikooli kvartal, Presidendiloss, Peeter-Pauli kirik jne. Majutume hotelli "Panorama"***

2. päev
Pärast hommikusööki  Sõidame TRAKAISSE. Külastame Galve järve saarel asuvat imeilusat keskaegset kindluslossi, mis annab suurepärase ülevaate tollasest ehituskultuurist, tornidest, tõstesildadest. Väga hea ekspositsioon läbi ajastute. Peale seda sõidame Leedu endisesse pealinna KAUNASESSE. Hästi säilinud vanalinn asub kahe suure jõe  Nemunase ja Nerise vahelisel neemel. Tutvume Kaunasega: Raekoja plats, jesuiitide kool, Perkunase maja, Püha Peetri ja Pauli katedraal, jalutame ja lahutame meelt jalakäijate tänaval. Õhtul majutume kaheks ööks hotelli Palangas.

Juuli rühm majutub hotellis Palangos Žuvedra***

Augusti rühm majutub hotellis Raže***

3. päev
Varane hommikusöök hotellis. Sõidame UNESCO kaitse all olevale KURA SÄÄRELE. Tutvume Kura Rahvuspargi imepärase looduse ja vaatamisväärsustega. Soovi korral vaatame delfiinide etendust delfinaariumis. Peatume Juodkrante kuulsas puuskulptuuride pargis nn. “Nõiamäel” ja linnureservaadis. Õhtupoolikul vaatame ringi Kura sääre kõige populaarsemas kuurordis, maalilises väikelinnas NIDAS. Linn on kuulus oma kaluriarhitektuuri ja kauni liivaranna poolest. Nida külje all kõrguvad kuni 50m kõrgused liivaluited, kust avanevad kaunid vaated nii merele kui lahele. 1930-ndatel aastatel oli Nida väga populaarne saksa puhkajate hulgas. Linna kutsuti ka Preisimaa Nizzaks. Siin oli ka Nobeli preemia laureaadi Thomas Manni suvekodu, kus praegu on muuseum. Nidas on hea väljapanekuga merevaigu galerii-muuseum. Ööbimine samas hotellis.

4. päev
Hommikusöök hotellis. Tutvumine PALANGAga, kus võime külastada maailmakuulsat Merevaigumuuseumi, mille imeliste eksponaatide aines on meie jaoks tervitus umbes 50 miljoni aasta tagant. Vaba aeg Palangas. Asume koduteele. Leedumaal peatume veel Šiauliai lähedal asuval Ristimäel. Riste on siia toodud alates 1863 a. , mil mälestati venevastase ülestõusu ohvreid. Praeguseks on seal riste sadu tuhandeid. 1993 a. pidas siin missa paavst Johannes Paulus ll. Söögipeatuse teeme Riias "Lidos". Koju jõuame hilisõhtuks.

HIND:
Koht 2-in toas 280€
laps 6-11 lisavoodil 175€
Ühese toa lisatasu 75€

Hind sisaldab:
- Bussisõit
- Ekskursioonid
- Giid-reisisaatja teenused
- 3 ööd majutust hotellis *** koos hommikusöögiga
- Trakai lossi pilet
- Laevasõit Neringale ja ökoloogiamaks
- Palanga Merevaigumuuseumi külastus

Lisatasu eest:
- Kindlustus
- Meremuuseumi ja delfinaariumi külastus
 
MUUSEUMIDE ja VAATAMISVÄÄRSUSTE INFO:
Meremuuseum ja delfinaarium:  http://www.juru.muziejus.lt
Meremuuseumi pilet
grupile: 9 € täiskasvanud, 4.50 € lapsed, õpilased, tudengid, pensionärid
individuaalselt: 10 € täiskasvanud, 5 € lapsed, õpilased, tudengid, pensionärid
seeniorid 80+ tasuta
Delfiinide show pilet
grupile:  9 € täiskasvanud,  4.50 €  lapsed, õpilased, tudengid, pensionärid
individuaalselt: 10 €  täiskasvanud , 5 € lapsed, õpilased, tudengid, pensionärid
seeniorid 80+ tasuta
Piletite hinnad võivad kallineda!
NB! Soodushinna saamiseks palun kaasa võtta soodustust tõendav dokument - õpilaspilet või pensionitunnistus!
 
Vastutav reisikorraldaja Tiit Reisid, tutvu reisitingimustega siin.
 
Küsi pakumist Wrisi reisikonsultandilt 612 9130 või tellimus@wris.ee