est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Leedu ja Läti suursugused lossid ja Pakruojo Dvarase mõisa lillefestival

Hind al 295 €

  • Müügiperiood 03.06.21 - 30.06.21
  • Reisi kestvus 4 päeva
  • Reisivahemik 13.-16.07.21

Baltimaad pannakse alatihti ühte punti, aga tegelikult erineb Leedu oma põhjapoolsetest naabritest tunduvalt. Kui Läti ja Eesti vaevlesid võõrvallutajate orjuses, siis Leedu rajas tugeva iseseisva riigi, mis hiilgeajal laius Läänemerest Musta mereni. Kui Lätis ja Eestis on rohkesti baltisakslaste ja vene valitsejate rajatud losse ja mõisasid, siis  Leedumaa on täis oma valitsejate suursuguseid losse. Tutvume nendest uhkematega.

 
Reisi aeg: 13-16. juuli 2021
 
Reisi hind 295 € / reisija
 
Reisikava
 
1. päev - Väljasõit Tallinnast Mere puiesteelt Vene kultuurikeskuse eest kell 07:00.
Sõidu ajal räägime Läti-ja Leedumaa aja- ning kultuuriloost, ka üht-teist sellest, mis teel huvitavat. Kohvipeatuse teeme Ikla Kantiinis ja lõunapausi Riia Lidos. Edasi sõidame Kuramaa (Kurzeme) hertsogite suveresidentsi Bauska lähedal. Külastame muinasjutuliselt kaunist Rundale lossi, Läti ja euroopa rokokoo ja barokkstiili elegantsemaid näiteid, mis valmis 1736 – 1768 itaalia arhitekti F. B. Rastrelli projekti järgi. Lossi lõunapoolel laiuvas osas on Rastrelli kujundanud esinduslik roosiaed, mis peegeldab roosiaretuse ajalugu Euroopas 18. sajandist tänaseni. Rastrelli loodud lossi pargis on keerulise kujundusega allee, kõrvalallee, pergola ja bosketilabürint. Aeda täiendatakse iga aasta uute ehitistega – lehtlad, basseinid, purskkaevud, dekoratiivsed lõvid, roheline teater jne. Majutume Bauskasse, Hotel Rija Bauska***
 
2. päev - Hommikusöök hotellis. Sõidame Leetu Birziaisse. Biržai loss rajati aastal 1586 ja sellest sai üks Radzwillide dünastia residentse. Bastionidega lossi rajamisel võeti eeskuju Itaalia kindlusarhitektuurist. See oli Leedu Suurvürstiriigi kõige võimsam ja tähtsam kindlus. 1989.aastast on kindluses Biržai Muuseum “Sėla”. Keldrikorrusel on restoran. Muuseumis on 17.-18. sajandi sõjakunsti väljapanek, eelajaloo, etnograafia, religiooni, krahv Radziwiłłi elukäigu ja nõukogude okupatsiooni näitused. See on hämmastav koht, kus Radzwillide suguvõsa valitses 350 aastat. Loss on suurpäraselt renoveeritud. Siin on ka mõnus õllepruulikoda, mis meeldib paljudele turistidele.
Õhtupoolikul külastame Rokiškise mõisa, mida valitses alates 18. sajandi lõpust mitu põlvkonda Tyzenhauzeneid  ja Pšezdzieck’. Mõis oli kuulus oma kultuuri- ja akdeemilise tegevuse ning kunstide toetamise poolest. Mõisas olid suured kunsti- ja muusikariistade kogud. Nüüd on lossis Roskiškise Muuseum, kus tutvustatakse piirkonna kultuuri ja ajalugu: arheoloogilisi leide, vanu raamatuid, dokumente, trükiseid, numismaatikat, fotosid ning mõisa kunsti- ning tarbekunstikogu.  Ööbima sõidame Panevezisesse, Hotell SMĖLYNĖ ****
 
3. päev - Hommikusöök hotellis. Sõidame Pakruojo Dvarasse, mis asub Kruoja jõe kaldal. Mõisa mainiti esimest korda aastal 1531. Esimeseks omanikuks oli M. Vakavicius. Hiljem kuulus mõis Martinaviciustele, Koleckistele, Juškeviciustele, Zabielodele, Burbadele ja Münsteritele. Aastatel 1780–1940 kuulus mõis von der Roppidele. Mõis oli suur, XVII–XIX sajandil kuulus sellele üle 30 tuhande hektari maad. Pärast maareformi 1922. aastal kahanesid mõisa valdused 300 hektarini. 1940. aastal mõis natsionaliseeriti, sealne kunstikogu viidi Kaunase ja Šiauliai muuseumidesse. Mõis on hästi renoveeritud. Mõisa territooriumil on palju vaadata. Enamik kompleksist valmis XVIII sajandi lõpus – XIX sajandi alguses. Mõis jagunes neljaks osaks: kaks tootmiskompleksi, tööstuspiirkond ja esindushooned. Mõisakompleksi pindala on 48,2 hektarit ja see on suurim säilinud mõisakompleks Leedus. Tänapäeval on säilinud 34 hoonet ja 15 hektari suurune park. Siin on kaks restorani, poed, õllekoda kus saab tellida degustatsiooni, viinaköök kus saab mekkida nastoikasid ja nalivkasid, parfüümide labor, karistuste muuseum, villatöötlemise manufaktuur, võrratu lillederohke park jne. Siin on, mida vaadata – peab ise kohale tulema ja oma silmaga kaema. Ööbime samas mõisas Hotellis Miller’s house.
Samal ajal toimub Pakruojo Dvarase mõisa pargis lillefestival, mille puhuks istutatakse üle 2 miljoni lilletaime. Kõike seda ilu saab pargis jalutades imetleda.
 
4. päev - Hommikusöök hotellis. Suundume koduteele. Teeme peatuse Riias. Sööme lõunat ja jätkame koduteed. Tallinnasse jõuame õhtupoolikul.
 
Hind sisaldab:
-
koht kaheses toas (ühekohalise toa lisatasu: 90 €)
- bussisõit 4 päeva
- ekskursioonid
- giid-reisisaatja teenused
- majutus hotellis*** -****
- hommikusöök hotellis
- Rundale lossi ja aia sissepääs
- Birziai lossi külastus
- Rokiškise mõisa külastus
- Pakruojo mõisa külastus
 
Lisatasu eest:
-
õlle degusteerimine koos suupistetega Pakruojo mõisa pruulikojas  15.- €
- 3 õhtusööki  48.- €
- tervise- või reisikindlustus
 
Küsi pakkumist Wrisi reisikonsultandilt 612 9130 või tellimus@wris.ee
 
Vastutav reisikorraldaja Tiit Reisid, tutvu reisitingimustega siin.