est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Külalislahke Gruusia - Tbilisi

Hind al 266 €

  • Müügiperiood 31.07.20 - 31.07.21

Külalislahke Gruusia ja pealinn Tbilisi

Grusiinide jaoks kehtib põhimõte – külalised on jumala kingitus. Gruusias näitab perekonna erilist külalislahkust see, milline näeb pidulaud välja pärast peo lõppu. Auravaid roogasid tuuakse lauale veel ka siis, kui on selgemast selgem, et kõik külalised on juba kindlasti kõhu täis söönud. Pidulikku õhtusööki pika laua taga nimetatakse supra'ks. Supra on Gruusia kultuuri teljeks, kuna juba aastasadu tagasi said mehed laua ääres kokku, tõstsid klaase ja laususid tooste. „Kui sul käib palju külalisi, oled sa rikas inimene, kui väga vähe, järelikult on sul midagi viga,“ on Gruusias kombeks öelda.

Pealinn Tbilisi on rajatud juba 5. sajandil ning saanud oma nime gruusiakeelsest sõnast thbili (eesti k ‘soe'). See märgistas kuumaveeallikaid, millel arvati olevat ravitoime ning mille juurde linn asutati. Allikatel on juba sajandeid olnud kümbluskohad. Kesklinnaski asub ülipopulaarne türgi hammame meenutav saunakompleks, kus kümmelda saab. Pealinna teine võtmesõna on arhitektuur. Linnaehituses põimuvad omavahel tihedalt hommiku- ja õhtumaa kultuur. Vanalinnale annavad keskaegse armosfääri käänulised tänavad, basaarid ja lamedate katustega madalad majad rohkelt kaunistatud rõdudega. Uuemad linnaosad on aga euroopalikud ning kogu linna ümbritsevad metsade, aedade ja viinamägedega kaetud mäenõlvad.

Pakume koostöös oma hea Gruusia partneriga laias valikus ekskursioone. Endale meelepärase elamuse leiab nii veinisõber, kultuurinautleja kui loodusearmastaja. Näiteks on toodud mõningad võimalikud ekskursioonid. 
Hind kehtib, kui koos reisib 2 inimest ning tegemist on privaatse ekskursiooniga. Mida suurem on seltskond, seda soodsamad on hinnad!  

KAKHETI VEINITUUR, 2 päeva
Ekskursioonil külastatakse Gruusia peamist veinipiirkonda Kahketit ning maitstakse nii kohalike kui Euroopa traditsioonidel järgi valmistatud veine viies erinevas veinikeldris ja -istanduses.
Hind al 266 EUR / in.
NB! Joovastavate nektarite mekkimiseks peab tuuril osaleja olema vähemalt 18-aastane

VARDZIA JA LÕUNA-GRUUSIA, 2 päeva
Väljasõidul Gruusia lõunapoolsematesse Kartli ja Javakheti regioonidesse külastatakse maalilisi Borjomi, 
Gori ja Akhaltsikhe külasid ning Erusheti mägedes asuvat muljetavaldavat Vardzia koopakloostrit.
Hind al 259 EUR / in

LOODUSE ERI, 3 päeva
Sellel loodushuviliste ekskursioonil nauditakse Borjomi-Kharagauli ning Javakheti rahvusparkide ilu. Külastatakse ka Gruusia iidseid koopalinnu.
Hind al 438 EUR / in

KANJONID JA KOOPAD, 3 päeva
Vaheldusrikas programm on loodud neile, keda paeluvad Imereti regiooni looduskaunid kanjonid ja koopad. Ringreis viib Kutaisi linna piirkonda, külastatakse Jossif Stalini majamuuseumi ning ajaloolist Uplistsihke linna, UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvaid Gelati Akadeemiat ning Bagrati katedraali, jalutatakse lopsakate laialeheliste metsade varjus ning väisatakse Prometheusi karstiala.
Hind al 420 EUR / in

SVANETI AARDED, 4 päeva
Privaatne džiibituur Svaneti piirkonda on ehe elamus Kaukasuse mägedes! Ühes Gruusia eraldatumas ja atraktiivsemas piirkonnas asuvad mitmed Gruusia kultuuri- ja looduspärlid. Hingematvate vaadetega mägismaale on pikitud keskaegseid külakesi ning torne, millega saab tutvust teha nii vahetult, UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Ushguli kogukonda külastades, kui Svaneti ajaloo- ja etnograafiamuuseumis.
Hind al 718 EUR / in

Hinnas: transport, inglisekeelse giidi teenused, majutus kodumajutuses või külalistemajades, hommiku-, lõuna ja õhtusöögid tuuril, 1 pudel vett inimese kohta päevas, Gruusia kaart, vaatamisväärsuste sissepääsud (veinituuril ka degustatsioonid).

Vihje! Küsi ka väikestes gruppides toimuvaid programme pikemaks ringreisiks (4-15 päeva) Gruusias ja naaberriikides!

Lisainfot jagavad meie asjatundlikud reisikonsultandid tellimus@wris.ee või telefonil 6 129 130

Lisatasu eest:
- lennupiletid Tallinn-Tbilisi-Tallinn või otselennuga Riia-Tbilisi-Riia
lisaööd Tbilisis või mujal Gruusias
- reisikindlustus
- majutus ühekohalises toas
- muud reisiteenused sihtkohas

Järelmaks:
- pakume soodsatel tingimustel järelmaksu. Uuri järelmaksu kohta täpsemalt!

* Tegemist on individuaalreisiga ning hinnad eeldavad vabade majutuskohtade olemasolu. Tuuri hind kinnitatakse igale kliendile vastavalt tema poolt esitatud tellimuse sisule ning võib kujuneda reklaamitud hinnast kas kõrgemaks või madalamaks.