est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Island - põhjalik ringreis ümber saare

Hind al 3996 €

  • Müügiperiood 05.07.21 - 02.08.21
  • Reisi kestvus 11 päeva
  • Reisivahemik 13.08. - 23.08.21

Island on salapärane saar keset Atlandi ookeani üksildust. Geoloogiliselt asub ta Põhja-Ameerika ja Euraasia laama piiril ning seetõttu on seal palju vulkaane. Suurejooneline loodus on täis laavavälju, liustikke ja uhkeid jugasid. Islandi elanikud, kes on aastasadu neil maastikel elanud, usuvad tihti tänaseni trolle, haldjaid ja muid üleloomulikke olendeid. Sellist põlise inimkultuuri ja looduse läbipõimumist nagu Islandil, pole võimalik näha mitte kusagil mujal maailmas.

NB! Hetkeseisuga saavad ilma karantiinikohustuseta Islandile reisida need, kellel on:

- kehtiv rahvusvaheline tunnistus selle kohta, et on läbitud täielik vaktsineerimine COVID-19 vastu heakskiidetud vaktsiiniga VÕI
- ette näidata koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat PCR või antikehade testi kohta, mis näitab, et COVID-19 viirus on läbi põetud
- 2005. aastal ja hiljem sündinud lapsed ei pea testitulemust/vaktsineerimistõendit näitama

 

Eestikeelse reisijuhiga ringreis toimub 13.08. - 23.08.2021

Reisijuht: Riho-Bruno Bramanis

1. päev Tallinn - Riia – Reykjavik
Õhtu Reykjavikis. Reykjavik on maailma põhjapoolseim pealinn. Siin elab ligikaudu 130 000 inimest, mis moodustab kogu Islandi elanikkonnast 36% (64% islandlastest elab Reykjaviki lähiümbruses). Reykjavik on värvikas kultuuri- ja disainikeskus, siit võib leida maailmatasemel muuseume, restorane, galeriisid, poode jpm. Kesklinn on mõnusalt kompaktne ning kõik on vaid jalutuskäigu kaugusel.
Majutus: Reykjavik Skuggi hotell 3*

2. päev Borgarfjörður fjord / Viðgelmir koobas / Deildartunguhver kuumaveeallikas / Reykholt (hommikusöök)
Täna alustame põhjalikku ringreisi ümber Islandi. Sõidame Reykjavikist põhja suunas Hvalfjörduri (eesti k vaala fjord), mis on Islandi kõige pikem fjord (ligi 30 km pikk, 5 km lai). Seejärel jätkame sõitu Viðgelmir koopa juurde. Viðgelmir asub Hallmundarhauni laavaväljal, mis tekkis ligi 900. aastal. Vulkaanipurske käigus tekkinud Viðgelmiri laavatunnel (purske avausest väljuva laavavoolu pind on tardunud, kuid seespool on vedel laava edasi voolanud ning tekitanud tunneli) on Islandi suurim koobas ning üks suurimaid laavatunneleid (ligi 1.6 km pikk) kogu maailmas.
Jätkame teekonda läbi Borgarfjörduri piirkonna imeliste orgude, kus ligi 10 000 aastat tagasi maad katnud jääaja liustikud on jätnud maastikule oma märkimisväärse ja müstilise jälje. Teeme peatuse Euroopa suurima kuumaveeallika, Deildartunguhveri juures.Seejärel sõidame piltilusate Hraunfossar ja Barnafossar jugade juurde. Päeva lõpetame Reykholti külas, kus elas ja töötas 13. sajandil Islandi silmapaistev ajaloolane, poeet ja poliitik Snorri Sturluson.
Majutus: Reykholt Fosshotel 3*

3. päev Loode-Islandi metsik loodus / Grábróki vulkaanikraater / Akureyr (hommikusöök)
Täna sõidame veel põhja poole Skagafjördurisse, teisisõnu - hobuste orgu. Külastame Glaumbæri rahvamuuseumit, kus näeme traditsioonilisi muruga kaetud maju (ingl k turf house) ja saame ehtsa ülevaate elust Islandil 18.-19. sajandil. Seejärel jätkame teekonda mööda Öxnadalsheidi mägismaad Islandi põhjaosa "pealinna" Akureyri suunas. Akureyr asub ookeani kaldal kõrgete mägede vahel Eyjafjörður fjordis ning on piirkonnas oluline sadamalinn. Islandi ringreisil on meie teekonnad sama elamuslikud kui sihtpunktid – teel Akureyri matkame Grábróki vulkaanikraatri otsa ning imetleme müstilist Glanni juga, kus kohalike legendide kohaselt elasid haldjad ja trollid.
Majutus: Akureyri Kea hotell 4*

4. päev Teemantring 1 - Goðafoss kosk / Mývatn järv / Dettifossi kosk / Ásbyrgi kanjon / Islandi "vaala-pealinn" Húsavík /  Mývatn looduslik spaa (hommikusöök)
Tänane päev on Islandi kirdeosa loodusimedega tutvumiseks. „Teemantring“ viitab Islandi kirdeosas ligi 250km pikkusele ringsõidule, mille teele jäävad mõned kõige looduskaunimad, piltilusamad ja ebamaisemad Islandi maastikud ning vaatamisväärsused. Viis peamist sihtpunkti on: ajalooline ja piltilus Goðafoss (Jumalate kosk); Mývatn järv - "looduslik paradiis" ebamaiselt siniste ja roheliste maastikega; Euroopa kõige võimsam juga - Dettifoss – valge ja vahuse energiaga; poolkuukujuline Ásbyrgi kanjon ning Islandi vaala-pealinn Húsavík.
Tänase päeva lõpetame lõõgastusega Mývatni loodusliku spaa kuumades vetes.
Majutus: Mývatn Fosshotel 3*

5. päev Teemantring 2 - Mývatni järv / Námaskarð geotermiliselt aktiivne ala (hommikusöök)
Jätkame teekonda mööda Teemantringi marsruuti. Päeva alustame Mývatni järve piirkonnas. Mývatn (eesti k. Kärbsejärv) on võrdlemisi madal (keskmine sügavus 2.5m) eutroofne järv, millel asub umbes 50 saart. Järve ümbritsevad muljetavaldavad vulkaanilised maastikuvormid, sh pseudokraatrid ning Dimmuborgiri laavasambad. Järve ümbruse märgalal elab palju erinevaid veelinde. Vähem kui poole tunni kaugusel Mývatni järvest asub Námafjalli mäel Námaskarð geotermiliselt akiitvne ala, mida iseloomustavad pulbitsevad väävlised mudamülkad ja auravad maasisesed avad. Maasisese kuumuse, mulla happelisuse ja erituvate aurudest tulenevalt puudub Námaskarð alal igasugune vegetatsioon. Kes on unistanud planeet Marsi punasel maastikul jalutamisest, siis Námaskarð on oma ebamaisusega tõenäoliselt üks lähedaisem maapealne alternatiiv.
Majutus: Mývatn Fosshotel 3*

6. päev Islandi idaosa / matk Stuðlagil kanjonis / VÖK kuumaveeallikad (hommikusöök)
Tänane teekond viib meid läbi Mödrudalsöræfi mägiplatoo ja Egilsstaðir väikelinna Idafjordide (Eastfjords) suunas. Idafjordid moodustavad ligi 120km pikkuse hõredalt asustatud (ligi 3.2% kogu Islandi elanikkonnast) rannikuääre Islandi idaosas, mida iseloomustavad muljetavaldavad mäed, fjordid ning väikesed kalurikülad. Teeme peatuse Stuðlagil kanjoni juures, kus teeme ligi 10km pikkuse matka.
Enne majutuskohta suundumist lõõgastume VÖK "hõljuvates" kuumaveeallikates.
Majutus: Icelandair Herað hotell 4*

7. päev Idarannik / Petra kivimuuseum / Gleðivíki munad (hommikusöök)
Täna rändame mööda Islandi idarannikut. Meie teele jäävad mitmed fjordid ning kohalikud külad nagu näiteks Djúpivogur ja Höfn. Teeme peatuse Petra kivimuuseumis. Tegemist on Islandi elaniku Petra erakoguga - sadade tuhandete kivide ja mineraalide näol on tõenäoliselt tegu ühe suurima omalaadse erakoguga maailmas. Teeme kerge jalutuskäigu Stokknes Vikingi piirkonnas. Seejärel sõidame Djúpivoguri. Djúpivoguri külast 900m kaugusel Gleðivíki lahe ääres asub omalaadne kunstiteos välisõhus - Gleðivíki munad (Eggs of Gleðivík). Tegemist on 34 hiiglasliku graniidist munaga, mis esindavad piirkonnas pesitsevate lindude (mitmed nendest rändlinnud) mune. Kõige suurem graniitmuna tähistab Djúpivoguri sümboliks oleva veelinnu punkakurk-kauri muna. Kunstitöö autoriks on rahvusvaheliselt kuulus Islandi kunstnik Sigurður Guðmundsson.
Sõidame keset Islandi loodust asuvasse majutuskohta, milleks on kohaliku perekonna juhitud 1990. aastal tegevust alustanud Smyrlabjörgi hotell. Tegemist on ühtlasi toimiva farmiga, kus elavad ka lambad, pardid, kanad ja koerad.
Majutus: Smyrlabjörg hotell 3*

8. päev Fjordid / Vatnajökull liustik / Jökulsarlón liustikulaguun / Skaftafell rahvuspark / Svartifoss kosk (hommikusöök)
Täna sõidame piki Vatnajökulli liustikku kuni jõuame Jökulsarlóni liustikulaguuni juurde. Teeme paadituuri laguunis asuvate jäämägede vahel. Vatnajökull on Islandi suurim liustik, kattes ligi 8100 km² ehk ligi 8% kogu Islandi pindalast. Jääkihi paksus liustiku keskosas võib ulatuda kuni 1000 meetrini. Liustiku all asuvad ühtlasi mitmed tegevvulkaanid, millest Grimsvötn purskas viimati 2011. aastal. Islandi kõrgeim tipp - Hvannadalshnúkur - asub Vatnajökulli liustiku lõunaserval.
Pärast muljetavaldavaid hetki keset laguuni jäämägesid sõidame Skaftafelli rahvusparki, kus meie jäisele kogemusele pakub kontrasti kütkestavalt roheline oaas, mis kasvab ümbritsevate liustike vahel. Teeme matka Svartifossi joa juurde.
Majutus: Katla hotell 3*

9. päev Eldhrauni laavaväli / lõunaranniku mustad rannad / Kuldse Ringi marsruut / Reykjavik (hommikusöök)
Täna suundume Islandi lõunarannikul asuvale Eldhrauni laavaväljale. Eldhraun tekkis ühe suurima ja hävitavaima vulkaanipurske ajal 1783-1784. Piirkonnas asuv Laki vulkaan purskas välja ligi 12 km³ laavat, kattes 565 km² suuruse ala ja hävitades ligi 20 ümbruskonna küla. Tegemist oli ühe suurima looduskatastroofiga Islandi ajaloos - hävis suur osa viljasaagist ning heinast ja hukkus ligi pool Islandi kariloomadest, viies omakorda näljahädani, mille tagajärjel hukkus ligi viiendik Islandi elanikkonnast. 137 aastat hiljem on muljetavaldavad maastikuvormid meenutuseks traagilisest sündmusest ning tõestuseks meie planeedi looduse tohutust võimsusest.
Suundume Reynisfjara randa, mis on tuntud musta liiva, basaltsammastega koobaste, ebamaiste kivikujude ja rannikukaljudel pesitsevate lunnide kolooniate poolest. Lõunarannikul näeme veel piltilusaid Skógafossi ning Seljalandsfossi jugasid. Seejärel alustame sõitu mööda Islandi "Kuldset ringi" tagasi Reykjaviki. Kuldse ringi marsruudil jäävad meie teele tuntud Islandi vaatamisväärsused nagu Gullfossi juga, Geysiri kuumaveeallika piirkond ning UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Þingvelliri rahvuspark, mis asub Euraasia ja Põhja-Ameerika mandrite ühenduskohas.
Pärast meeleolukat ringreisi jõuame tagasi Reykjaviki. Majutus: Reykjavik Skuggi hotell 3*

10. päev Reykjavik / Geldingadaliri aktiivne vulkaan / Sky Lagoon (hommikusöök)
Vaba päev Islandi pealinna Reykjaviki avastamiseks.
Soovijatel võimalus lisatasu eest minna Reykjavikist 40 kilomeetri kaugusele Geldingadaliri, kus märtsi lõpus hakkas purskama vulkaan. See on esimene vulkaanipurse Reykjanesi poolsaarel pärast 800 aastast pausi ning hea õnne korral on laava olnud nähtav isegi kuni Reykjavikini. Avanenud lõhesid on mitmeid. Matk vulkaani poole on enamasti lihtne (kuid mõne järsu tõusuga) ja võtab u 1.5 h, kohapeal oleme 1-2 h ning seejärel matkame tuldud teed pidi tagasi bussi juurde. Vajalikud on korralikud matkajalanõud ning mitmekihiline riietus.
Samuti pakume võimalust külastada vastavatud Sky Lagooni (60€). Tegu on Reykjaviki kesklinnast kuue kilomeetri kaugusel asuva kuumaveeallikatest ja saunadest koosneva kompleksiga, mis asub Atlandi ookeani kaldal. Mõnus lõõgastus reisi lõpetuseks.
Majutus: Reykjavik Skuggi hotell 3*

11. päev Reykjavik - Riia – Tallinn (hommikusöök)
Vaba hommik, pärastlõunal suundume lennujaama.

Pakett sisaldab:
-
majutus programmis märgitud või sarnase tasemega hotellides
- programmis märgitud toidukorrad
- programmis märgitud transport Islandil
- eestikeelne reisijuht alates Tallinnast
- programmis märgitud ekskursioonid: Víðgelmiri koobas, Snorri Sturlusoni instituut, Glaumbæri muuseum, Mývatni looduslik spaa, Vök looduslik spaa, Petra kivimuuseum, paadituur liustikulaguunil

Lisatasu eest:
-
soovitame vormistada reisitõrkekindlustuse samaaegselt reisiga ja kontrollida, et teie kindlustus kataks kõik Covid-19 seotud juhtumid
- majutus üheses hotellitoas 790€
- söögikorrad, mis ei sisaldu programmis
- ekskursioonid, mis on programmis vastavalt märgitud

Vastutav reisikorraldaja Albion Reisid, enne broneerimist tutvu kindlasti reisitingimustega!