est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Avastusretk Costa Rica liigirikkas looduses

Hind al 4312 €

  • Müügiperiood 17.11.20 - 31.12.20
  • Reisivahemik 13.02.-26.02.21

Viis sajandit tagasi astusid hispaanlased esimest korda Costa Rica pinnale ning nimetasid siinse maa Costa Ricaks ("rikas rannik"), mõeldes, et leiavad siit rikkalikult kulda. See aga osutus tühjaks lootuseks. Tänapäeval ei teata Costa Ricat mitte kui väärismetallide leiukohta, vaid kui üht meie planeedi liigirikkaimat paika. Costa Rica isevärki loomariik on multifilmilikult värvikirev ja lärmakas - üüratu suure nokaga tuukanid jõllitavad puulatvades, erkpunased aarad teavitavad käredahäälselt oma lennuplaanidest, laiskloomad norskavad täiuslikult puuvõraga sulandudes, mangroovisoo tumedat veepiiri lõikavad kaimanite säravad silmad, sahisevad puuvõrad annavad märku valge näoga kaputsiiniahvide pere liikumisest. Vihmametsast kostavad möiraahvi kummituslikud karjed ning orhideedega kaetud puude vahel hõljuvad uskumatult erksinist värvi morfoliblikad. Kaldaäärses vees siblivad eredavärvilised troopilised kalad, raid ja delfiinid. Järgides oma motot "pura vida" (otsetõlkes "puhas elu"), elavad selles unenäolises paigas costaricalased tervislikumalt ja kauem kui paljud teised meie planeedi asunikud.
 
Eestikeelse reisijuhiga Costa Rica avastusretk toimub 13.02.- 26.02.2021
 
Reisijuht: Indrek Park  
 
1. päev Tallinn - Frankfurt - San Jose
Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 04.45, saabume Costa Rica pealinna San Josesse 13. veebruari õhtupoolikul. Suundume majutuskohta (45-minutiline sõit) ning puhkame pikast teekonnast.
Costa Rica pealinn ja kommertskeskus San Jose on kõigi mugavustega moodne linn, mis on väga sobiv paik Costa Rica loodusseikluste alustamiseks. 1738. aastal asutatud linn on täis kaunist kunsti ja arhitektuuri. San Jose ajalooline taust, imelised rahvuspargid ja rahvuslik teater pakuvad linna külastajatele väga huvitavaid avastamise võimalusi. 1948. aasta 1. detsembril sai Costa Rica ülemaailmselt tuntuks, kui kaotati riigi sõjavägi.
Majutus: San Jose Aurola Holiday Inn hotell 4*
 
2. päev Tortuguero rahvuspark / rohekilpkonnade paradiis (hommiku-, lõuna- ja õhtusöök)
Alustame päeva varakult ning asume kell kuus teele Tortuguero suunas. Pool kaheksa teeme hommikusöögi Guapilese väikses linnakeses. Seejärel sõidame kaks tundi mööda kruusateed La Pavona või Caño Blanco sadamasillale (sadama valik sõltub jõevee tasemest sel päeval).
Seejärel suundume paadiga (1.5 tundi) tõeliselt ainulaadsesse Tortuguero rahvusparki, mis kannab hüüdnime "Kesk-Ameerika Amazon". Tortuguero metsikud rannad on paradiis rohekilpkonnadele, kes munevad siin juulist oktoobrini (tortuga tähendab kilpkonna). Kuna siia pääseb vaid paadi või lennukiga, tugineb kohalik Tortuguero küla (ligi 1200-1500 elanikku) ja looduskaitse pea täielikult ökoturismil.
Pärastlõunal puhkus selle metsiku looduse keskel. Tortuguero küla asub meie majutuskohast 30 minuti jalutuskäigu kaugusel.
Majutus: Laguna Lodge Tortuguero 3*
 
3. päev Tortuguero rahvuspark / päev looduses (hommiku-, lõuna- ja õhtusöök)
Täna uurime Tortuguero rahvuspargi džunglit avatud paadist - just siit avaneb parim vaade ühele Costa Rica võimsamale džunglile. Samuti võtame ette retke otsimaks konni, linde ning teisi loomi selles metsikus looduses.
Majutus: Laguna Lodge Tortuguero 3*
 
4. päev Tortuguero rahvuspark / Selva Verde (hommiku-, lõuna- ja õhtusöök)
Pärast hommikusööki lahkume Tortuguero rahvuspargist paadiga, kuni jõuame esimese teeni, kus jätkame teekonda mööda maad (1.5 tundi). Jõuame Guapilesesse ning sööme lõunat. Seejärel suundume (sõiduteekond ligi üks tund) Sarapiqui piirkonnas asuvasse Selva Verde majutuskohta, mis asub keset uhket kaitseala jõe kaldal. Teeme ümbruskonnas kerge matka ning vaatleme kohalikku elusloodust.
Majutus: Selva Verde Lodge 3*
 
5. päev Selva Verde / Arenal (hommiku- ja õhtusöök)
Pärast hommikusööki teeme 1.5-tunnise matka koos kohaliku giidiga, kes tutvustab meile Kariibide madalmaa džunglit. Seejärel sõidame kaks tundi Arenali vulkaani läheduses asuva hotelli poole. Tänaõhtuse majutuskoha ümber võime hea õnne korral kohata koolibrisid, tuukaneid, möiraahve ning mitmeid teisi erilisi kohalikke looma- ja linnuliike.
Majutus: Lomas del Volcán hotell 3*
 
6. päev Loodusmatk Arenal vulkaani rahvuspargi vihmametsas / Arenali rippsillad (hommiku- ja õhtusöök)
Pärast hommikusööki suundume Arenal vulkaani poole. Külastame Arenal Volcano rahvusparki, kus teeme umbes tunnise matka ning näeme laavat, mis purskas viimase purske ajal. Arenal Volcano tulemäest praegu laavat ei purska, ent ometi on see muljetavaldav vulkaan. Viimane suurem purse oli 1968. aastal ja tuhapilv näitas ennast kuni 2010. aastani. Seejärel imetleme Arenali järvele avanevat vaadet (45-minutiline jalutuskäik).
Päraslõunal teeme 2.5-tunnise jalutusretke la Fortuna rippuvate sildade juurde - see on matk läbi vihmametsade ning üle mitmete rippsildade. Nii avab vihmamets end meile nii ülalt kui alt.
Majutus: Lomas del Volcán hotell 3*
 
7. päev Arenali järv / Rincon de la Vieja (hommiku-, lõuna- ja õhtusöök)
Sõidame Arenali järve äärest Rincon de la Vieja rahvuspargi poole (3.5-tunnine sõit). Kohale jõudes teeme ümbruskonnas matka, käime Rincon de la Vieja kose juures ja loodame näha ahve, iguaane ning ninakarusid.
Majutus: Hacienda Guachipelin hotell 3*
 
8. päev Rincon de la Vieja rahvuspark / La Cangreja kosk / La Pailas vulkaaniline tegevus (hommiku-, lõuna- ja õhtusöök)
Täna külastame Rincon de la Vieja rahvusparki (30-minutilise sõidu kaugusel). Esmalt teeme neljatunnise matka La Cangreja koseni. Kuna rahvuspargis on seitse erinevat kliimat, siis näeme erinevat taimestikku. Lõunasöök on piknikuvormis. Matkame ka ligi 4.5 kilomeetrit La Pailase piirkonnas, kus on lisaks mitmekülgselt lopsakale loodusele on võimalik näha vulkaanilist tegevust.
Majutus: Laguna lodge 3*
 
9. päev Monteverde / pilvemets (hommiku- ja õhtusöök)
Täna asume teele Monteverde pilvemetsa poole (3 tundi). Tõlkes tähendab Monteverde "rohelist metsa". Tegu on hoopis teistsuguse loodusega, kui siiani näinud oleme. Pärastlõunal teeme kahetunnise matka pilvemetsas.
Majutus: Cloud Forest Lodge 3*
 
10. päev Santa Elena / Selvatura rippsillad (hommiku- ja õhtusöök)
Täna teeme kaks matka: hommikul kahetunnine matk Santa Elena looduskaitseala pilvemetsas ja teine Selvatura pargi rippsildadel.
Majutus: Cariblue Beach & Jungle Resort hotell
 
11. päev Monteverde / Manuel Antonio (hommiku- ja õhtusöök)
Hommikul matk Monteverde kaitsealal koos kohaliku giidiga. Seejärel alustame teekonda Manuel Antonio suunas (kolm tundi), mis on uhke rahvuspark Costa Rica Vaikse ookeani poolsel rannikul.
Meie majutuskohast avaneb kaunis vaade ning algavad mitmed põnevad matkarajad, mida avastada.
Majutus: Costa Verde hotell 4*
 
12. päev Manuel Antonio rahvuspark (hommiku- ja õhtusöök)
Täna külastame Manuel Antonio rahvusparki ning teeme paaritunnise matka. Meie majutupaigast vaid 5-minutilise sõidu kaugusel Vaikse ookeani kaldal asub kaunis Manuel Antonio rand, kus saame rannamõnusid nautida.
Majutus: Costa Verde hotell 4*
 
13. päev San Jose. San Jose – Frankfurt (hommikusöök)
Vaba hommikupoolik. Pärast lõunasööki sõidame kolm tundi pealinna San Josesse. Õhtul suundume lennujaama, kust alustame tagasiteed koju.
 
14. päev Frankfurt - Tallinn
 
Paketi hinnas sisaldub:
- lennupiletid
- majutus hoolikalt valitud eco-lodge'ides ja hotellides
- transport vastavalt programmile
- toitlustus vastavalt programmile
- kõik paadisõidud, matkad, rahvusparkide tasud jne
- kogu ekskursiooniprogramm kõikide sissepääsudega
- jootraha
- eestikeelne reisijuht alates Tallinnast
 
Lisatasu eest:
- reisikindlustus kohustusliku Covidi kattega
- ühese toa lisatasu 605€
 
Alates 26. oktoobrist 2020 ei nõua Costa Rica negatiivse Covid-19 testi näitamist ning samuti puudub Euroopast tulijatele isolatsiooninõue. Mingeid piiranguid reisimiseks ei ole. Vajalik on kehtiv meditsiinikindlustuse poliis katmaks võimaliku Covid-19 nakatumisega seotud ravikulud vähemalt 50000 USD ja majutuse vähemalt 2000 USD väärtuses ning eelnevalt täidetud elektrooniline tervisepass.