est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Kreeka - Kreeta saar

Hind al 415 €

  • Müügiperiood 05.10.20 - 20.10.21
  • Reisivahemik 15.05. - 27.10.21

Kreeta - see on mõnusalt vahemereline rahulik elutempo ning Kreeka köögi ahvatlused!

​​Kreeta on mitmes mõttes kõige-kõige-kõige: see on kõige rikkama ajalooga Kreeka saar, kõige suurem Kreeka saar ja kõige populaarsem Kreeka saar puhkusekohana. Kreeta saarega on seotud paljud Vana-Kreeka müüdid ja legendid, mis on ajalooga nii tihedalt läbi põimunud, et tõde ja väljamõeldist on juba raske eristada. Kreeta on Zeusi sünnimaa, sellel saarel lõi kuningas Minos oma võimsa impeeriumi, siin elas ja lõi oma kuulsad meistritööd Daidalos, mõned uurijad on pidanud Kreetat isegi kuulsa Atlantise jäänukiks.

Kreeta on viimastel aastatel muutunud eestlaste seas üheks lemmikpuhkepaigaks. Öeldakse, et merd ja mägesid saab armastada üksnes koos. Sellest aspektist oleks Kreeta täiuslik armastusobjekt, kuna siin kerkivad mäed otse merest välja. Kreeta on suurepärane koht puhkamiseks – enam kui 300 päeva aastas on siin päikselised. Kreeka suurimal saarel on pakkuda niivõrd palju, et ühest puhkuseajast ei jätku, et külastada kõiki huvitavaid kohti

Kreeta on ideaalne koht spordilembestele inimestele. Mäed, tasandikud ja rannad pakuvad mitmeid erinevaid sportimisvõimalusi. Samuti on ta maiuspala antiikkultuuri huvilistele, sest Knossost peetakse ju Euroopa kultuuri hälliks.

Samaria kanjon (kuristiku pikkus 16 km, sügavus 500 m, vanus 2 kuni 3 miljonit aastat) Kreeta saare lääneosas asuva Samaria kuristiku servad paiknevad teineteisega nii lähestikku, et tundub, nagu need võiksid puutuda ülevalt kokku. Kõige kitsamat kohta kutsutakse Portes ehk "Väravad" - seal on kuristiku seinad 500 meetri kõrgused, ent jõe kõrgusel on vaid 3 meetrit teineteisest eemal ning serva pealt ainult 9 meetrit.

Knossose paleest, mis oli Minose tsivilisatsiooni au ja uhkus, on veel üht-teist järel. Palee laskis ehitada kuningas Minos, kes müüdi järgi sulges hiiglaslikku loss-labürinti oma koletu poja Minotaurose. Tollel oli inimese keha, härja pea ja halb komme toituda inimlihast. Knossoses on säilinud palju hindamatu väärtusega freskosid, mille vanus ületab 4000 aastat.

Saare idaosas, vanas Sitia linnakeses on säilinud Bütsantsi kindluse varemed, vanad kindlused ja sadamasillad. See on üks Kreeta ilusamaid linnu. Sitia piirkonnas on üle 300 koopa ning nii mõneski neist on tänapäevani säilinud jäljed aastatuhandete tagusest inimtegevusest.

Lassithi platoo 10 000 tuuleveskit Mägede vahel lookleval teel avaneb suurepärane vaade Lassithi platoole, kus asub üle saja tuuleveski. Legendi kohaselt sündis siinkandis Kreeka jumalate valitseja Zeus. Jalgsi minnes või eeslil ratsutades on võimalik jõuda kõrgel mägedes asuva Dikti koopani.

NB! Kreekasse reisimiseks peavad kõik vähemalt viieaastased reisijad tegema COVID-19 testi, mis ei tohi olla tehtud varem kui 72h enne lennu saabumist sihtkohta. Testi ei pea tegema reisijad, kellel on täielikust vaktsineerimisest möödas vähemalt 14. päeva.
Lisaks tuleb hiljemalt 24h enne saabumist täita Passenger Locator Form ehk PLF, mille täitmist saab alustada SIIN

Kreeta reisid algusega Tallinnast väljuvad 2021. aasta suvehooajal kolmapäeviti ja laupäeviti vahemikus 15.05. - 20.10. 

Hotell

Hind alates reisija kohta

Ilios 3* (Hersonissos) hommikusöögid

415 €

Stella Beach 3* (Panormo) hommikusöögid

499 €

Joan Beach 4* (Rethymnon) hommiku- ja õhtusöögid

589 €

Porto Plazza 3* (Hernissos) hommiku- ja õhtusöögid

599 €

Astir Beach 4* (Gouves) hommiku- ja õhtusöögid

655 €

The Village Resort & Waterpark 4* (Hersonissos) kõik hinnas

655 €

Bio Suites 4* (Rethymnon) hommiku- ja õhtusöögid

679 €

Wyndham Grand Crete Mirabello Bay 5* (Agios Nikolaos) hommiku- ja õhtusöögid

795 €

Aldemar Royal Mare 5* (Anissaras) hommiku- ja õhtusöögid

855 €

Tegemist on näidishindadega, meie hotellivalik on tegelikult palju suurem. Sõltuvalt reisi kuupäevast ja vabade kohtade olemasolust võib hind erineda ülaltoodust. 
Tee broneering või küsi asjatundlikku nõu ja pakkumist meie reisikonsultandilt 612 9130 või tellimus@wris.ee

Hind sisaldab:
- edasi-tagasi lennupiletit algusega Tallinnast Heraklioni lennujaama
- transporti lennujaamast hotelli ja tagasi
- majutust nädalaks ühele valitud hotellis kaheses toas eeldusel, et koos reisib 2 inimest
- toitlustamist vastavalt valitud hotellile
- eestikeelse reisiesindaja teenuseid

Lisatasu eest:
- COVIDi PAUS lisateenus - 19 € / reisija (reisikorraldaja Novatours pakettidele)
- reisikindlustus
- autorent
- ühese toa lisamaks 
- ekskursioonid ja lisateenused sihtkohas
-

Järelmaks:
- pakume soodsatel tingimustel järelmaksu. Vaata järelmaksu kohta täpsemalt!

Vastutavad reisikorraldajad on Novatours, TEZ Tour ja TUI Baltics, enne broneerimist tutvu kindlasti ka reisitingimustega! 

Pea meeles, et reisikorraldajate reisipakettide hinnad on dünaamilised ning muutuvad pidevalt vastavalt kohtade saadavusele lendudel ja hotellides. Pakkumises välja toodud paketihinnad on arvestatud seisuga 26.07.2021.