est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Oasis of the Seas Vahemere kruiis

  • Müügiperiood 06.04.20 - 06.08.21

Ave Oasis of the Seas kruiisil Barcelona-Rooma-Napoli-Barcelona

Ave Oasis of the Seas kruiisil Barcelona - Rooma - Napoli - Barcelona, 18-23. september

Kruiisi puhul oluline juba enne reisi meeles pidada, et check-in´i peab ära tegema mitu päeva enne väljumist, antud reisi puhul hiljemalt 4 päeva enne reisi (küsitakse lendude ajad, krediitkaardi number ja muud olulist), füüsiliselt sadamas peab samuti olema kohal tunde enne väljumist. Meie laev väljus 19:00, pardale minek lõppes 16:30.

Pardale pääsuks võib sadamas minna aega tunde, meie läksime 13 paiku sadamasse ja ootasime järjekorras ca tunnike kindlasti.

Võtmekaart on laeval unustamatu kaaslane, sest lisaks toa ukse avamisele, saad sellega arveldada tasulisi teenuseid, teha kontsertide eelbroneeringuid jms. 

PS! Kindlasti on hea teada, et enne laeva väljumist toimub päästeõppus ja sellest ei ole mõtet kuidagi ära nihverdada, sest sinna registreerutakse samuti võtmekaardi alusel ja enne ei hakka õppus pihta kui KÕIK on kohal, vajadusel minnakse kajutisse järgi või otsitakse reisija laevast üles.

Igal õhtul toob kajutiteenindaja uue ajalehe, kus kirjas kõik järgmise päeva olulisemad sündmused / tegevused, see on kasulik läbi töötada.  Kõik on tehtud „puust punaseks“. Informatsioon on olemas ka kajuti televiisoris, eraldi kanalil.

Restorane/baare laevas üle 20, millest 14 olid need, kus toidu eest ei pidanud (vähemalt osa päevast) tasuma. Mõnedes kohtades osa pakutavat lisatasu eest (näiteks värskelt pressitud mahlad, lõunal erikohvid vms, õhtusöökide alkohoolsed  joogid arusaadavalt tasulised).

Basseinid, jaguzzid avatud kogu ööpäeva, üks bassein mereveega. Öösel alates 24:00 algas basseinide puhastamine, siis 50% puhastati, 50% töötas. Basseine kokku 6.

Laeval tihe kultuuriprogramm muusikalide, jääshow, akrobaatika, veeshow programmidega. Jazzklubi, erinevad elava muusika programmid, uisuväljak, ööklubi, stand-up show. Tantsuõpetused, mägironimise sein, tross, millega sõita laeva kohal, „vana kooli“ karussell …. teemantide ja kunstioksjon, kasiino, poed, spa,  jooksurada, finess centre (5 € / rühmatreening), väike raamatukogu, lasteklubi, minigolf, surfikool ….

Internet kallis, 10 € / 20 minutit.

Laevalt lahkudes on võimalik osta ekskursioon (Barcelonas) + transport lennujaama, ca 60 €, või lihtsalt transfeer Barcelona kesklinna (ca 10 €). Eelmisel õhtul võid panna oma kohvri väljapoole kajuti ukse juurde, siis saad selle sadamas kätte, kuid selle otsimisega võib päris kaua minna – kui tahad, võid jätta õhtul kohvri kajutisse, et see ise välja viia ja säästad palju lisaaega, mis kulub kohvri otsimisele sadama pagasiterminalist.

Parda ekskursioonid laevalt ostes väga kallid, kuid samas ei tarvitse olla väga hästi korraldatud. Civittavecchia sadamas on palju eraettevõtjaid, kes Rooma päevareise korraldavad ja keda võib usaldada – reisi eest tasumine toimub alles siis kui teid on päevaselt reisilt tagasi laeva juurde toodud. Seltskonnad komplekteeritakse huvilistest kohapeal. Võtsime 8 liikmelise rahvusvahelise seltskonnaga minibussi, päev 40 € / reisija kohta (+ vabatahtlik jootraha bussijuht-giidile). Need hinnad võivad kindlasti erineda erinevatel pakkujatel. Tempo oleneb täpselt konkreetsest grupist, kes kui palju aega soovib, Vatikanis olime ca 1 tund (muidugi ei jõua selle ajaga Vatikani muuseumi järjekorda ära seista), ülejäänud kohtades, kuhu meid minibussiga „treppi“  viidi, ca 20-30`, Colosseumis kauem. Omapäi aega oli ca 2 tundi, buss lasi maha Trevi purskkaevude juures peale võttis Hispaania treppide juures – kõik see ühe päeva jooksul, täiesti super! Omapäi  reisides on Civittavecchia sadamast võimalik sõita bussiga Civittavecchia raudteejaama, sealt sõita Termini stationisse Roomas ja juba Rooma jõudes on võimalik kasutada kasvõi hop-on-off bussi teenuseid.  

Napolis aga ei olnud üldse erareiside pakkujaid (see selgus tegelikult alles Napolisse jõudes), kuna ise olime oma Rooma päevaga väga rahul, tellis meie Rooma „bussijuht“ meie seltskonnale Napolisse bussi vastu,  Napolis külastasime Pompeid (vaba aega vist oli seal ca 2 tundi, pilet 11 €, kindlasti võta piletit ostes ka kaart ja veel parema ülevaate saad kui kasutad lisaks kõrvaklappe) ja pisut jõudsime nautida ka Amalfi rannikut (Poseitanos bussijuhi sõbra restoranis käisime söömas), kiire ülevaade ka Napolist – ühe päevaga rohkem ei jõua. Tagasiteel Amalfilt sattusime tipptunnile ja jõudsime kohale 40 minutit enne pardale pääsu sulgumist, kaks eesti kolleegi, kes lootsid ka Napolis erabussile (kuuldes meie Rooma positiivset elamust) jõudsid 10 minutit enne pardale pääsu sulgemist …  Viimasele minutile ei tasu ennast laevale tagasi planeerida. Osad reisijad jõudsid käia ära omapäi ka Capril (jõudsid napilt laeva tagasi!). Paljud ei läinud kaugemale kui veetsid päeva Napolis.

Täpsem ülevaade laevast ja sellel pakutavatest võimalustest siit