est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Lissabon

  • Müügiperiood 06.04.20 - 06.08.21

Kristi Lissabonis

Lissabon, november 2014

Majutus oli hotellis Tivoli Jardim Lisboa, tegu 4 * hotelliga, mis asub kesklinnas Avenida da Liberade ääres. 200m keskväljakust ehk täiesti vabalt saab jalgsi igale poole Lissaboni kesklinnas minna.

Paigad mida külastasin:
Cascai - rongipileti hind 2.65€ ja rong sõidab u 35 min. Cascaist oli mugav sõita bussiga Sintrasse, pileti hind u 4€. Sintrast rongiga Lissaboni tagasi u 40 min ja hind taas u 3€.
Castelo de Sao Jorge – asub Lissaboni kõige vanema linnaosa Alfama läheduses „künka“ peal. Tegu on kindlusega, kus varemalt elasid Portugali kuningad ja kuulsad isikud. Väga ilusate vaadetega koht.
Pealelõunane jalutuskäik vanalinna Baixa ja Chiado piirkondades.
Ekskursioon Eco tuk-tuk´iga. See meeldis mulle väga, kuna sellise väikese liiklusvahendiga pääseb igale poole ligi, avastasime toredaid nurgataguseid ja mitmeid kenade vaadetega künkaid. Lisaks kõigele oli tuk-tuki juhi näol tegu inimesega, kellele tema töö ei olnud töö, vaid hobi – juht oskas rääkida kõigest, mis teele jäi ja tegi seda väga mahlakalt ja detailiderohkelt.
Sõit vana trammiga. Tegu oli tõeliselt vana ja kena puidust sisustusega trammiga. Käänakutel väljus juht trammist ja seadis käsitsi pööretel rööpad sinna suunda, kuhu sõita tahtis. Väga armas sõit!
Elamusterohke lõunasöök Mercado de Campo de Ourque turuhoones. Tegutsev sisehoones asuv turg, kus lõunaks kogunevad kohalikud sööma imemaitsvaid hõrgutusi.
Belemi piirkond – seal asub üks ja ainuke tarditsiooniliste maiustuste kohvik Pasteis de Belem, kus valmistatakse aastast 1837 maitsvaid maiustusi  Tegu on pereettevõttega, mis hoiab oma retsepti saladuses. Vaid 3 inimest üheaegselt teavad seda saladuslikku retsepti ja see pärandatakse pereringis edasi. Neid traditsioonilisi maiustusi tehakse ja müüakse kõikjal Portugalis, kuid maitsevahe oli tõesti tuntav, sest testisime mitmes erinevas kohas maiutusi.
Lissaboni vanalinnas külastasime veel mitmeid torne ja kirikuid...
Viimasel päeval sõitsin rongiga Estorili. See asub Lissabonist 30 min rongisõidu kaugusel, täpselt enne Cascais´d. Külastasin Palacio Estoril Hotel Golf & Spa esindaja kutsel seda vapustavat hotelli - selles hotellis on toimunud ka James Bondi filmivõtted.
Estorili ja Cascais vahel on mööda ookeanirannikut kena jalakäijate promenaad. Meie sealolles oli 29. novembril soojust 20 kraadi ja koht nautlemiseks lausa loodud. Praegu oli eriliseks luksuseks ka see, et koht ei olnud turistidest ülerahvastatud, kuid kindlasti on see ülimõnus ka kuumadel suvekuudel.
 
Kes pole käinud, siis mina soovitan Lissaboniga tutvuda küll!  Täitsa tore koht!
Ise võibolla rohkem ei läheks, aga seda sellepärast, et on ju nii palju muid kohti, kus pole käia jõudnud.