est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Jordaania

  • Müügiperiood 07.04.20 - 07.08.21

Jordaania Aqaba, oktoober 2018
 
Reisile läksin ilma igasuguste ootusteta ja pean ütlema, et üllatusin positiivselt. Jordaania inimesed on väga sõbralikud ja külalislahked, abivalmid. Hakkama saab inglise keelega, kuna haridus on siin osaliselt inglise keelne ja ka vene keelega!  Eestlastele peaks Jordaanias meeldima ka see, et kaubelda jordaanlased eriti ei armasta, Petras ja taksojuhtidega oli mingil määral võimalik kaubelda, mujal lihtsalt kehitati õlgu.
Käibel olev raha on küll JOD aga väga hästi saab hakkama USD ja isegi EURiga, poodides läks läbi ka minu SEB panga deebetkaart. Teenindav personal on suures osas pärit muljalt riikidest (kuid palk on kohalikule ja võõrtööjõule sama), Jordaanias on kokku 1,5 miljonit põgenikku.
Oma loodusest Jordaanlased eriti ei hooli, igal pool on ripakil prügi ja põldudel on värvilised kilekotikasvandused. Sõidetakse autoga piknikule ja kogu laga jäetakse endast maha – pilt oli kohati päris masendav.
Toit on väga maitsev, igasugused „möginad“ viivad keele lihtsalt alla. Piimatooted on valmistatud kitse- ja lambapiimast, lihast pakutakse kana ja lammast ning esindatud olid ka erinevad valge lihaga kalad.
Reisi lõpuks jäime veidi hätta sellega, et kes siis ikkagi on see reisija kellele Jordaania reisi soovitada. Türgit ja Egiptust armastavale reisijale võibolla pigem mitte. Võibolla sellisele reisijale, kes otsib uusi kogemusi ja seiklusi. Tõenäolisel oleks ideaalne ühendada Eilat ja Jordaania, 3 ööd Eilatis ja 4 Jordaanias. 4 ööga Jordaanias jõuab näha ära Petra ja Wadi Rumi ning ka rannamõnusid nautida, Surnumere külastuseks soovitasid need, kes varem käinud kindlasti Iisraeli poolt.
 
Meie nädalane programm nägi välja selline:
Päev 1 (18.10), Neljapäev
Lend Tallinn – AQABA 05.45 – 10.35 – lend kestab 5 tundi ja Jordaanias on sama aeg kui Eestis
Päev 2 (19.10), Reede
Eilati (Iisrael) hotellide külastamine – kui Jordaanias on juba viibitud 3 päeva või rohkem siis riigist lahkudes turismimaksu USD 15 maksma ei pea
Päev 3 (20.10), Laupäev
Tala bay hotellide külastamine
Paadireis
Päev 4 (21.10), Pühapäev
Petra ekskursioon – kui juba Jordaanias oled siis Petras peab ära käima, imeline koht. Ja külastuseks tuleb võtta ikka terve päev, meil oli kohapeal aega ainult 4 tundi ja see tundus veidi kiirustamisena. Bussisõit Tala Bayst Petrasse võttis u. 2,5 tundi
Päev 5 (22.10), Esmaspäev
Aqaba hotellide külastamine
Päev 6 (23.10), Teisipäev
Päev Surnumere ääres – bussisõit Tala Bayst Surnumere ääres asuvasse kuurortisse võttis u 3 tundi. Kuurort ise väga pisikene ja algeline, need kes on käinud Iisraeli pool soovitasid kindlasti Iisraeli poolt.
Päev 7 (24.10), Kolmapäev
Wadi Rum ekskursioon – lahtiste jeepidega sõidutatakse kõrbes ringi ja tehakse mitmeid peatusi pildistamiseks ja paljajalu liivas kõndimiseks. Liiv on seal imepeenike, nagu puuder ja tundub jalgeall mõnusalt siidine ja pehme. Ameerika turistidele tehti ka kohustuslik kaamliga sõitmise peatus, meie sellest õnneks pääsesime. Tuuri lõpuks viiakse beduiinide laagrisse (mida kõrbes pidi kokku olema lausa 36) ja söödetakse kõht täis liivas aeglaselt küpsenud lammast.
Päev 8 (25.10), Neljapäev
Lend Aqaba – Tallinn 11:25 - 16:30
 
AQABA linn on ühe lausega kokku võttes nagu üks suur ja räpane ehitusplats. Aga ka siin on aru saadud, et turism toob raha sisse ja nüüd käib kiire hotellide ja kaubanduskeskuste ehitamine. Hotellidest jääb kehva mulje kindlasti ka halva ehituskvaliteedi tõttu; kui mõnes hotellis tundus, et vannitoa silikoon hallitab siis lähemal vaatlusel selgus, et tegemist on lihtsalt kehva maalritööga, jne…
Kesklinna hotellid pakuvad 10JOD lisatasu eest võimalust kasutada Berenice Beach Club randa http://www.berenice.com.jo/ , mis asub poolel teel Aqaba linnast Tala Baysse, hind sisaldab transfeeri ja sissepääsu üheks päevaks.
Päeva lõpetuseks viidi meid alles ehitatavasse Ayla külla, mis kerkib tehislaguuni äärde, millest voolab läbi Punase mere vesi. Kogu küla (või siis juba pigem linn) saab valmis u 15 aasta pärast. Siia on planeeritud kaubanduskeskused ja luksuselamud, mille ukse alla saad parkida ka oma isikliku jahi. Juba selle aasta detsembri alguses avatakse siin imeline Hyatt Regency, saime juba mõnda tuba piiluda ja need olid lihtsalt imelised – Kempinski kahvatub selle hotelli kõrval.
Ayla külas on juba avatud 18 + 9 auguga golfirada http://www.ayla.com.jo/golf-course/ , Greg Normani disainitud ja golfaritele pidi see nimi palju ütlema ning Beach Club-wake park, mille külastamist võib julgelt soovitada kõikidele Aqabasse tulevatele inimestele http://www.ayla.com.jo/ayla-b12-beach-club/.
 
TALA BAY– kuurort Aqaba linnast umbes 15 km kaugusel, kohalikud siin ei ela ja seega ei ole ka mosseed, valitseb rahu ja vaikus.Takso linnast kuurordisse 7 JOD või 10 USD.
Lühikese jalutuskäigu kaugusel on väike sadam, mille basseini ümber on ka mõned poekesed ja restoranid/kohvikud. Piske aga armas.