est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Gruusia

  • Müügiperiood 06.10.20 - 06.08.21

Kristi Gruusias

Väike ülevaade Tbilisi reisist juunis 2018.

Lennud saabuvad enamasti Gruusia pealinna öösel 03:00 – 04:00 vahel. Astud lennujaamast välja ja midagi ise tegema ei pea, sest taksojuhid tulevad ise su juurde taksoteenust pakkuma. Ja seal linnas on kõik mehed taksojuhid.Taksosõit lennujaamast linna maksab u 25-30 GEL (9-12€).Taksosõit linna sees võib kõikuda vahemikus 3-7 GEL (1-3 €).

Majutus oli valitud hästi kesklinna, vanalinna lähedusse. Hotel Onegin Rooms, omapärane hotell, kus pole ei fuajeed ega hotellil ka hommikusöögiruumi. Hotellitöötaja, kelle leiab tänaval asuvast väikesest boksist, oli aga imearmas ja tegi kõik endast oleneva, et sealviibimine mugav oleks. Hommikust sai süüa hotelli kõrval asuvas kohvikus 10GEL väärtuses (4€) ja selle eest sai nii palju süüa, et hoia ja keela ja kui summat täis ei jaksanud süüa, siis võis mahla või makrone kaasa võtta. 

11. juuni – tutvumine Tbilisiga – 17 679 sammu – Tbilisi vanalinn oma käänuliste tänavate, rohkelt kaunistatud rõdude, räämas hoovide, mitmete pühakodade, vaateplatvormide, imeilusate restoranitänavate ja külalislahkete kohalike ning imesoodsa veini ja söögiga  - rohkem ei oskaks tahtagi!

12. juuni –  väljasõidu päev – 16048 sammu  plaan  oli teha väljasõit mägedesse – Kazbeki. Aga just nimelt sel hommikul kell 08.30 kui oli väljasõit, oli väljas udu ja sadas vihma. Kuna ei osanud ennustada ette, et vihm kestab vaid 30 minutit ja kogu ülejäänud aeg Gruusias paistab päike, siis tegime plaanid ümber ja mägedesse seekord ei sõitnud.
Külastasime Mtskheta linna kohal mäel kõrguvat Jvari (Püha Risti) kloostrit – see on üks Gruusia olulisemaid pühapaiku, sest seal sai Grussiasse ristiusu toonud Püha Nino taevase ilmutuse ja põimis kokku esimese risti. Kui kloostris käidud ja küünlad süüdatud läks ilm ilusaks ja suundusime edas Borjomi poole.
Borjomi asub 1500m kõrgusel ja see on ideaalne koht spapuhkuse veetmiseks. Imeilus rahvuspark: värske õhk, jõgi vuliseb läbi terve pargi, saab funikulööriga sõita kõrgele mäe otsa vaateid imetlema, hotellid korda tehtud ja ilusad, pargis on palju atraktsioone ka lastele. Igal sammul müüakse tühje veepudeleid, kuhu saad lasta tasuta ehtsat borjomi joomiseks kaasa. Uskumatult ilus koht!
Lõunasöök tagasiteel toimus ühes teeäärses kohalikus kodumajapidamises, kus pererahvas hoiatas meid saabudes, et neil eriti süüa ei ole- ainult 25 hinkalit valmis (Gruusia pelmeen) ja siis kui lauale hakkasid saabuma: hinkalid, seasašlõkk, kanasašlõkk, kala, erinevad  saiad, hatšapurid, kastmed, värsked salatid… 
Külastasime ka Gorit ja seal asuvat Stalini muuseumi – see ei jätnud mulle väga suurt muljet.

13. juuni  – Tbilisi päev – 17 481 sammu – taas sai ronitud Tbilisi kohal kõrguva Gruusia ema kuju juurde, külastatud pühakodasid, kolatud väikestes siseõudes ja õhtul toimus Kakhidze Music Centrer´is suursaadiku vastuvõtt ja ERSO kontsert – oli meeliliigutav õhtu.

14 .juuni – 11016 sammu – külastasime Tbilisi turgu, mis ägas magusate puuviljade ja vürtiskate maitseainete ja pähklite all. Väljasõit Askaneli Brothers´i veinitehasesse, kus pidi maitsma igas veinitünnis olevat punast ja valget veini – keelduda ei oleks olnud ilus.

Meil õnnestus käia ka külas kohalikus kodus. See südamlikkus, külalislahkus, kodused toidud ja kaunid toostid jätsid ääretult sooja tunde ja unustamatu mälestuse.

Ma arvan, et Gruusia pakub sihtkohana palju ehedamat emotsiooni ja suhtlust kohalikega kui arenenumad Euroopa suurlinnad seda eales suudavad (aga on samuti reismistväärt)!