est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Tansaania safari ja puhkus Sansibaril - grupireis eestikeelse giidiga

Hind al 2849 €

  • Müügiperiood 20.07.18 - 28.02.19
  • Reisi kestvus 8 päeva
  • Reisivahemik 3.03 - 11.03.2019

Kombinatsioon põnevast looduselamusest ning rahulikest puhkusepäevadest Sansibari valgel rannaliival!

Tansaania safari ja Sansibari puhkusereis ühendab endas kombinatsiooni põnevast looduselamusest ning rahulikest puhkusepäevadest Sansibari valgel rannaliival.
 
Tansaania safari – 3 ööd
Safari viib meid Manyara järve ja Ngorngoro loodusparkidesse. Vaid 329 km2 suurusel maa-alal paiknev Manyara järve rahvuspark pakub väga mitmekesist maastikku: metsad, jõed, märgalad, tasandikud ning kaunis järv ise, mida Hemingway pidas kogu Aafrika veetlevaimaks. Manyaras on palju rohelust - siin kasvab hulgaliselt hiiglaslikke viigi- ja mahagonipuid, pargi põhjapoolses osas laiuvad akaatsiametsad. Loomadest elutseb siin palju elevante, jõehobusid, pühvleid, sebrasid, mitmeid antiloobiliike. Hea õnne korral võib näha ka Manyara lõvisid, kes laisalt akaatsiapuude okstel lebada armastavad, sest maapind on tihti liiga niiske.
 
Sansibar – 4 ööd
Sansibari saarestik asub India ookeanis Aafrika idarannikul. Suurimad saared on Unguja ja Pemba. Ungujat, mida tuntakse ka Sansibari nime all, lahutab Aafrika mandrist vaid 35 km India ookeani. Sansibari nimi tuleneb pärsiakeelsest sõnast zang-bâr, mis tähendab musta rannikut.
Vürtsisaar Sansibar on tänu kirevale ajaloole segu Aafrikast, Araabiast, Indiast, Pärsiast ja Euroopast. Saarel on palju esimese sultani aegseid kookospähkli- ja vürtsiistandusi. Peamisteks tuluallikateks ongi turism ja mitmete erinevate vürtside kasvatamine nagu näiteks nelk, muskaatpähkel, kaneel.
 
Reis toimub 03.03. - 11.03.2019  eestikeelse grupijuhiga
 
Reisi programm:
03.03-04.03, pühapäev-esmaspäev.
Lend Tallinn-Istanbul-Kilimanjaro. Maandume Kilimanjaro lennuväljal esmaspäeva varahommikul kell 6. Sõidame Arushasse, Mt Meru Game Lodge safarihotelli, kus meid ootab hommikusöök ning ülevaatlik infotund. Peale hotelli sisseregistreerimist ning väikest puhkepausi sõidame Nkoaranga külatuurile. Käime luteri kirikus ning tutvume läbi küla kõndides kohaliku elu-oluga. Jalutuskäik lõppeb kohviistanduses, kus kasvatatakse orgaanilist Arabica kohviuba. Jälgime kohvivalmistamise protseduuri taimede istutamisest ja kasvatamisest saagikoristuse ning röstimiseni. Tuuri lõppedes sööme lõunat ning maitseme kohvi. Õhtul saab basseinis ujuda ja hotelli juurde kuuluvas loomade varjupaigas kohaliku looma- ja linnuriigiga esimese tutvuse teha. Siin võib näha sebrasid, erinevaid ahviliike (mh haruldane punane koolobus-ahv), jaanalinde jt linnuliike. Õhtusöök ja ööbimine Mt. Meru Game Lodge safarihotellis.
 
05.03, teisipäev.
Arusha-Manyara järv (u 140 km, sõiduaeg u 3 tundi). Peale hommikusööki hotellis sõidame läbi Great Riff Valley oru troopilisse Manyara järve rahvusparki, mille hiiglaslike viigi- ja mahagonipuude lopsakus pärineb rikkalikest maa-alustest allikatest. Manyara tuleneb masaikeelsest sõnast emanyara - üks okkalistest piimalille liikidest, mida masaid kariloomade tõkestamiseks istutasid. Loomadest elutseb siin hulgaliselt elevante, jõehobusid, pühvleid, sebrasid, mitmeid antiloobiliike. Hea õnne korral võib näha ka Manyara lõvisid, kes laisalt akaatsiapuude okstel lebada armastavad. Manyara looduspark on ka ornitoloogide paradiis, sest siin pesitseb üle 300 linnuliigi nagu flamingod, pelikanid, kotkad jpt. Safari käigus külastame jõehobubasseini, kuumi allikaid, pühvlisood. Peame kaasavõetud lõunasöögipakkidega piknikku ning sõidame Great Riff Valley oru kohal paiknevasse hotelli, kus saab järve ilu imetleda ka ülaltpoolt. Õhtusöök ja ööbimine Lake Manyara Serena safarihotellis. 
 
06.03, kolmapäev.
Manyara-Ngorongoro (u 55 km, sõiduaeg u 1,5 tundi). Peale hommikusööki hotellis ootab ees safari kõrgpunkt nn maailma suurimas metsikus loomaaias. Suundume koos lõunasöögipakkidega Ngorongoro vulkaanikraatrisse, mis pakub enneolematu looduselamuse. Tänu oma mõõtmetele on kraatri põhjas nii metsi kuid soid, järvi ja allikaid, murulapikesi ja liivadüüne. Lõunatame väikese Magadi järve ääres, kus jõehobud ja roosikarva flamingod sulistada armastavad. Magadi järve ümbritsevatel märgaladel pesitseb hulgaliselt erinevaid veelinde ning suured flamingo- ja ibiseparved on siin üsna tavaliseks vaatepildiks. Õhtusöök ja ööbimine Ngorongoro Serena safarihotellis.
 
07.03, neljapäev.
Ngorongoro-Arusha-Sansibar. Peale hommikusööki hotellis võtame suuna tagasi Arusha lennuväljale ning külastame teel Karatu masai turgu, kust saab soovi korral suveniire kaasa osta. Lõunatame lennujaama lähistel ning asume kell 14:00 teele Arushast Sansibarile. Check-in, õhtusöök ja ööbimine hotellis Ocean Paradise Resort****.
 
08.03-09.03 reede- laupäev.
Rannapuhkus Sansibaril hommiku- ja õhtusöökidega hotellis Ocean Paradise Resort****.
 
10.03, pühapäev.
Peale check-out-i ja hommikusööki hotellis sõidame Dole regiooni vürtsituurile, kus meid pühendatakse kohalike vürtside ja maitsetaimede kasvatamise saladustesse ning räägitakse nende kasutamisest kosmeetikas ja toiduvalmistamisel. Sansibaril kasvatatakse nelki, vanilli, muskaatpähklit, kardermoni, troopilisi puuvilju jpm. Lõunatame nn Vürtsirestoranis, kus saab ka maitsetaimi ning puuvilju proovida. Peale lõunasööki suundume Sansibari peallinna Stowntowni ning majutume vanas härrastemajas tegutsevas hotellis Mizingani Seafront Hotel****, mis paikneb otse ookeani kaldal. Õhtul külastame Stowntowni linnaekskursiooni käigus araabia kindlust ja anglikaani kirikut, näeme kahte katedraali ja lugematul arvul mošeesid, Stowntowni elavat turgu, käänulisi linnatänavaid, puitnikerdustega kauneid uksi. Naudime päikeseloojangut (u kell 18:30) ning suundume giidi juhendamisel läbi vanalinna tänavate labürindi katuserestorani õhtust sööma. Naaseme tagasi hotelli ning sõidame öösel (u kell 2:30) lähedalasuvasse Sansibari lennujaama ning läheme 04:45 Sansibar-Istanbul lennule. 
 
Hinnas sisaldub:
- Lend Tallinn-Istanbul-Kilimanjaro-Sansibar-Istanbul-Tallinn (rahvusvahelised lennud Turkish Airlines, siselennud kohalik firma)
- Majutus safarihotellides hommiku-, lõuna- ja õhtusöökidega ja Sansibari 4* hotellides hommiku- ja õhtusöögiga
- Safaril koht akna all, lahtikäiva katusega safariautod koos ingliskeelse safarijuhiga, 2 l pudelivett safaril inimese kohta
- Loodusparkide tasud
- 3 ekskursiooni: Nkoaranga külatuur, Sansibari vürtsituur ja Stowntowni linnaekskursioon
- Kogu reisi vältel Aurinko eestikeelne giid-reisisaatja
 
Hinnale lisandub:
- viisa
- majutus üheses toas
- reisikindlustus
 
Küsi asjatundlikku nõu Wrisi reisikonsultandilt 612 9130 või tellimus@wris.ee

Järelmaks:
- pakume soodsatel tingimustel järelmaksu. Vaata järelmaksu kohta täpsemalt!
 
Vastutav reisikorraldaja Aurinko, tutvu kindlasti ka reisitingimustega!
 
NB! Reisi toimumine oleneb osalejate arvust.