est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Suur Hiina ringreis

Hind al. 2295 €

  • Müügiperiood 01.09.17 - 26.09.17
  • Reisi kestvus 11 päeva
  • Reisivahemik 20.-30.10.2017

Suur Hiina ringreis eestikeelse reisijuhiga: Peking - Suzhou - Wuzhen - Shanghai

Keiserlik Peking ja Suur Hiina müür, särav Shanghai, aedadelinn Suzhou, kanalitelinn Wuzhen
20. oktoober – 30. oktoober 2017 / 6 vaba kohta / grupi suurus 14 reisijat / garanteeritud väljumine
Reisijuht:  Teet Toome

Küsi lisainfot Wrisi reisikonsultandilt 6 129 130 või tellimus@wris.ee

Hiiglaslikku Hiinat pole võimalik ühe-kahe sõnaga kirjeldada. Hiina on justkui mitu riiki ühes. Hiina mitmekesisus avaldub nii selle tohutus arvus erinevates dialektides, kultuurides, religioonides, toitudes, topograafias kui ka kliimavööndites. Maailma ühe vanima kestva tsivilisatsiooni tänapäevane nägu on särav alumiinium ja peegelklaas. Hiina ajaloo maagiasse on põimitud Suur Hiina müür, ülevad budistlikud templid mägede otsas, aja poolt unustatud pisikesed külad ja linnad ning veetlevad aiad. Eelkõige on Hiina aga toredate inimeste maa. 

1. päev
Lend Tallinn-Helsingi-Peking
Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 13.00
Lend AY108 Tallinn-Helsingi 14.50-15.25
Lend AY051 Helsingi-Peking 18.20-06.55+1. Lennuaeg on 7t35min.

2. päev
Peking, Keisrite Suvepalee, Taevatempel
Saabume Pekingi lennujaama. Keisrite Suvepalee külastus. Suvepalee ajalugu ulatub tagasi 800 aastat, kui Jin dünastia tõi oma pealinna Pekingisse. 1860. aastal hävitasid Anglo-Prantsuse väed suvepalee. Kuid 12 aastat hiljem restaureeirs selle ekstravagante keisrinna Cixi, kulutades selleks kogu sõjalaevastiku jaoks määratud raha (937,500kg hõbedat). 1900. aastal põletasid liitlasväed Suvepalee uuesti. Kolm aastat hiljem taastas keisrinna Suvepalee uuesti (kulutades selleks jälle tohutu varanduse). Tänapäeval me näemegi Suvepaleed nii nagu see 1903. aastal taastati. Suvepaleel on üks suuremaid (290 ha) ja paremini säilinud keiserlikke aedu maailmas.
Külastame pärlipoodi ning seejärel sõidame Taevatempli juurde. Sinna jõudmiseks jalutame läbi hiigelsuure templipargi kuhu hommikuti  kogunevad tuhandeid kohalikud elanikud taiji'd harrastama, tantsima ja laulma. Taevatempel oma kauni arhitektuuriga on Hiina Turismiameti ametlik sümbol. Tempel ehitati 1420. aastal ja hiina keiser tavatses siin käia kaks korda aastas taevajumalalt õnnistust palumas.
Lõunasöök (hinna sees).
Majutus Beijing Qianmen Jianguo 4* hotellis.

3. päev
Peking. Taevase Rahu väljak, Keelatud Linn
Hommikusöök.  Seejärel läheme vaatama Pekingi ja kogu Hiina tähtsamaid vaatamisväärsusi - Taevase Rahu väljakut ja Keelatud linna. Taevase Rahu väljak on maailma suurim väljak. Siin kuulutati 1949. aastal välja Hiina Rahvavabariik ja pidupäevadel peetakse siin suuri sõjaväeparaade. Siia mahub korraga miljon inimest. Siin näeme ka Mao Zedongi maosoleumi, kus tihti võib kohata kilomeetrite pikkuseid külastusjärjekordi. Taevase Rahu väljakult siseneme Keelatud Linna - Hiina suurimasse ja kõige paremini säilinud ajalooliste ehitiste kompleksi. Keelatud Linna ehitamist alustati Ming dünastia ajal. Ehitusega oli seotud 100,000 parimat meistrit-kunstnikku ja üle 1,000,000 inimese. Ehitus kestis 14 aastat ja valmis 1420. Alates sellest ajast kuni 1911 aastani valitseti Hiinat just siit. Siit on riiki juhtinud 24 keisrit. Keelatud Linn asub 72 hektaril, ümbritsetud 3400 meetri pikkuse ja 10m kõrguse aiaga. Keelatud Linn on kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse. Nüüd on see avatud külastajatele. Palee on ehitatud keeruliste hiina geomantia reeglite kohaselt ja igal üksikul väikesel detailil on siin oma tähendus.
Õhtupoolik on vaba puhkamiseks või linnaga omal käel tutvumiseks. Soovijatel on õhtul võimalus külastada Pekingi ooperit (1-tunnine etendus). Hind 180RMB/30USD, tasumine kohapeal sularahas.
Lõunasöök (hinna sees).
Majutus Beijing Qianmen Jianguo 4* hotellis.

4. päev
Suur Hiina Müür - Juyongguani lõik ja Mingide dünastia matmispaik

Hommikusöök. Sõidame Pekingist 50 km põhja pool asuva Mingi dünastia (1368-1644) keisrite matmispaiga juurde. Kuueteistkümnest Mingi keisrist on siia maetud kolmteist. Külastame Changlingi matmispaika ja nefriidi töötlemiskeskust.
Seejärel sõidame edasi Hiina müürile. Selle maailma ühe tähelepanuväärseima rajatise ehitamist alustati juba enam kui kaks tuhat aastat tagasi. 8000 km pikkuse müüri ehitamisest võttis osa üle miljoni inimese. Meie sihiks on Juyongguani müürilõik, mis on Pekingi lähistel asuvatest müüriosadest üks võimsamaid ja kauneimaid.
Lõunasöök (hinna sees).
Majutus Beijing Qianmen Jianguo 4* hotellis.

5. päev
Peking-Suzhou. Maailmakuulsad aiad

Hommikusöök. Sõidame kiirrongiga Pekingist Suzhousse (09.05-14.04). Suzhou, mida sageli nimetatakse ka "Aasia Veneetsiaks", on 2500 aasta pikkuse kirju ajalooga linn. Oma kanalite, kivisildade, pagoodide ja aedade tõttu on see üks populaarseimaid turistide sihtkohti Hiinas. Juba tuhat aastat tagasi sai Suzhou Hiina siiditööstuse keskuseks. Suzhou klassikalised aiad on kantud UNESCO kultuuripärandi nimekirja.
Vaatame "Tagasihoidliku Administraatori" aeda, mis on oma nime saanud Jini dünastia aegsest poeemist ning on suurim ja üks uhkemaid Suzhous. Mingi dünastia ajastu harmooniline meistriteos on viimistletud viimase detailini: aia keskmes on suur järv, selle ümber paviljonid, veesilmad, mäed, bonsai aed, lilled ja palju muud.
Õhtul külastame "Võrkudemeistri" aeda, mille rajamist alustati juba 12. sajandil ja on ümber kujundatud 18. sajandil. Õhtupimeduses on aed kaunilt valgustatud ja erinevates paviljonides toimuvad lühikesed kontserdid.
Õhtusöök (hinna sees).
Majutus Suzhous Holiday Inn Jasmine 4* hotellis.

6. päev
Kanalitelinn Wuzhen

Hommikusöök.
Siidivabriku külastus. Siin näete, kuidas valmib peeneim siid ja saate ka ise siidikookonit venitada.
Pärast lõunasööki sõidame Wuzheni (2 t). Wuzhen on üks kuuest kuulsast nn. veelinnast Yangtze jõest lõunas. Elegantne ja antiikne Wuzhen on maagiline koht nii külastamiseks kui ka elamiseks. Ligi 1300 aastat tagasi rajatud linnas on mõnus paadiga mööda kauneid looklevaid kanaleid libiseda ning imetleda šarmantselt restaureeritud majakesi. Veel tänapäevalgi ajab kohalik elanikkond oma igapäevaseid asju paadikestega kanalitel liigeldes. Siin oleks aeg justkui seisma jäänud.
Lõunasöök (hinna sees).
Majutus Wuzheni vanalinnas, kanalie vahel asuvas Tong'an 4* hotellis.

7. päev
Wuzheni vanalinn

Hommikusöök.
Teeme Wuzheni Xizha vanalinnas ekskursiooni. Enne lõunasööki teeme ka laevasõidu kanalitel (0,5 t).
Pärastlõunal sõidame Shanghaisse (2,5 t).
Lõunasöök (hinna sees).
Majutus Shanghais The Bund Riverside Hotel 4* hotellis.

8. päev
Shanghai

Hommikusöök. Shanghai ekskursioon. Jingani budistlik tempel, laevasõit Huangpu jõel. Läheme Shanghai maailma finantskeskusesse (World Trade Centre), mida kutsutakse oma kuju tõttu ka pudeliavajaks. See on 492m kõrgune pilvelõhkuja, meie tõuseme 474m kõrgusele vaateplatvormile, kust nagu arvata võite, avaneb fantastline vaade kogu linnale.
Lõunasöök (hinna sees).
Majutus Shanghais The Bund Riverside Hotel  4* hotellis.

9. päev
Shanghai jalgsiekskursioon
Hommikusöök. Täna teeme jalgsiekskursiooni, mille käigus põikame ka kõrvaltänavatele. Shanghai oma vapustavate futuristlike pilvelõhkujatega on kõige kaasaegsem ja jõukam metropol Hiinas, kuid siit leiab ka rikkalikult ajaloo- ja kultuurivara.
Alustame jalutuskäiguga kuulsal jõeäärsel Bundi promenaadil. Bund - piki Huangpu jõge kulgev 2 km pikkune kaldapromenaad - on Shanghai kõige tähtsam vaatamisväärsus. Öeldakse, et kes pole Bundil käinud, pole Shanghaid näinud. Jõe läänekaldal paiknevad 19.-20. sajandi koloniaalajastu finantskeskuse arhitektuuripärlid (seda piirkonda peetakse Shanghai Wall Street´iks), idakaldal sirguvad uusaja pilvelõhkujad. Eriti võimas on vaade õhtuti pärast tulede süütamist.  Edasi jalutame Hiinalinna, mis on hoopis teistsuguse atmosfääriga paik vanas Shanghais. Hiinalinnas said Shanghai põliselanikud elada oma tahtmist mööda puutumatuna Lääne tsivilisatsiooni mõjutustest. Hiinalinnas külastame Vanalinna jumalale pühendatud taoistlikku Chenghuangmiao templit. Võimas ent üsna vähe aktiivne tempel asub Yan Road´ist lõunas Fangbang Zhong Road'il. Mingi dünastia aegne Shanghai piirkondlik valitseja Zhangshouyue pühendas templi kohalikule linna kaitsejumalale. Pika ajaloo jooksul on tempel mitmeid kordi hävitatud ent uuesti üles ehitatud. Praegune hoone on pärit aastast 1926. Templit ümbritsev piirkond Yuyuan on turistide ning ka ostlejate lemmik paiku Shanghais. Siin leidub väikeseid poekesi, mis müüvad kohalikke delikatesse, säravaid juveelipoode, kaubamaju ning restorane. Siin on mõnus lõunat süüa ning natuke ringi vaadata.
Edasi liigume Nanjing jalakäijate tänava kaudu tagasi hotelli. Pärastlõuna vaba.
Nanjing on üks peamisi kaubatänavaid Shanghais. Ligi 6 km pikkune Nanjing Road on maailma pikim kaubatänav ning meelitab kohale üle miljoni külastaja päevas. Nanjing jaotub ida ning lääne osaks. Nanjing'i Ida tänav on kommertslikum piirkond ning algab Bund'ilt. Ida Nanjing Road lõpeb Kodanike pargiga, kus ajalooliselt asus Shanghai võiduajamiste rada. Pargi vastas asuvad Shanghai kuulsaimad hotellid nt Park Hotel. Lääne pool on euroopalikum osa, kus on mõnusad kohvikud ja restoranid ning ka Nanjing Road ostukeskus jalakäijatele. Siin asuvad Shanghai vanimad ning suurimad kaubamajad, kohalikud laoväljamüügi kohad ning ajaloolised söögikohad. Lääne pool on moodsad kontorihooned ning ka Shanghai Näituste keskus. Paljudest vanematest häärberitest on saanud valitsuse hooned või need on lammutatud ning asendatud uuematega. Lääne Nanjing'is, Jing'an templi juures asuvad ka linna uhkeimad hotellid, restoranid, ostukeskused ning võimsaimad kontorihooned.
Lõunasöök (hinna sees).
Majutus Shanghais The Bund Riverside Hotel 4* hotellis.

10. päev
Shanghai

Hommikusöök. Külastame fantastilist Shanghai muuseumi, kus on väga rikkalik ja haruldane kollektsioon hiina portselani, ehteid, käsitööd, mööblit, kalligraafiat jpm .
Vaba aeg.
Õhtusöök (hinna sees).
Majutus Shanghais The Bund Riverside Hotel 4* hotellis.

11. päev
Shanghai-Tallinn

Hommikusöök. Sõit lennujaama.
Lend AY088 Shanghai-Helsingi 10.05-14.20
Lend AY1023 Helsingi-Tallinn 16.25-17.00


Reisi hind: 2295 € / inimese kohta
 

Pakett sisaldab:
- lennupiletid (Finnair)
- lennujaamamaksud
- majutus programmis märgitud hotellides ühele kaheses toas 
- kõik hommikusöögid
- programmis märgitud lõunasöögid
- mugav reisibuss kõikidel päevadel
- eestikeelne ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega
- kiirrongipilet Peking-Suzhou
- kogenud reisijuhi teenused

Lisatasu eest:
- Hiina viisa 65 eurot, mille organiseerib reisikorraldaja
- soovi korral Pekingi ooperi ja Shanghai akrobaatide etenduse piletid
- soovi korral majutus üheses hotellitoas 450 EUR
reisikindlustus

Järelmaks:
- pakume soodsatel tingimustel järelmaksu. Vaata järelmaksu kohta täpsemalt!
 

Reisiprogramm:
Reisikorraldaja Albion annab endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätab reisikorraldaja endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Seda tehakse juhul, kui see on korraldajatest sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Lugemissoovitus
Vilu, Anneli. *Minu Shanghai: Maatüdruk megametropolis*. Petrone Print, 2014.
Leslie Leino. *Minu Hiina: Ettevaatust nakatab!* Petrone Print, 2014.
Terrill, Ross. *Uus Hiina impeerium*. Ilmamaa, 2006.
Roberts, J.A.G. *Hiina Ajalugu*. Valgus, 1999.
Breslin, Shaun. *Mao*. Olion, 2001.


Reisikorraldaja Albion pakettreisi tingimused leiab siit.