est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Ei saa me läbi Lätita

  • Müügiperiood 29.06.18 - 29.12.18

Paki pere ja jalgrattad autosse ning suundu Lätimaad avastama! Meie lõunanaabritel on pakkuda väga palju enamat kui nõutust tekitav piirikaubandus.

Kogusime kokku oma Läti sõprade parimad soovitused, mille järgi saab koostada endale meelepärase marsruudi või külastada kasvõi kõiki mainitud paiku, seigeldes mööda varem avastamata radasid.

Omalt poolt pakume majutust: küsi pakkumist vastavalt oma soovidele meie asjatundlikult reisikonsultandilt telefonil 6 129 130 või kirjutades tellimus@wris.ee.

Cesis ehk Võnnu pakub igavesti vana linna atmosfääri, keskaegset lossi, hubaseid kohvikuid ning erinevaid võimalusi kunsti ja kultuuri nautimiseks.

Ligatne, Koiva (Gauja) kaldal, Gauja rahvuspargis puistutega jäärakute poolest rikkas piirkonnas on enam kui 5 km pikkuse rajad, kus saab jälgida Läti faunale tüüpilisi metsloomi ja linde. Ligatne punker asub 9 m sügavusel maa all ja sellesse on rajatud Lätit valitsenud kommunistliku eliidi tuumasõjavarjend. Varjendis on säilinud tollest ajast pärit ehtsad eksponaadid.Käsitööhvilistele võib huvi pakkuda käsitöökeskus, mis asub Līgatne paberivabriku kultuuriajaloolises keskuses – ühes tööliste ridamajadest Skola künkal. Siin on kudumistöökoda, saab vaadata näitust kohalike käsitööliste töödest ja osaleda regulaarselt toimuvates õpikodades. Eri käsitööde oskajad tutvustavad külastajatele telgedel kudumist, vööde kudumist, lusikate nikerdamist, kasetohu punumist, viltimist, nukkude õmblemist, korvide punumist ja paberi valmistamist.

Sigulda lähedal asuva keskaegse Turaida linnuse torni 319 astmest üles rühkimine on seda igati väärt – siit avaneb suurepärane vaade ümbruskonnale! Turaida, tõlkides poeetiliselt liivi keelest, tähendab "Jumala aeda". Adrenaliini otsijatel on võimalik sõita köisraudteega 42 meetri kõrguselt üle Gauja jõe oru või külastada ühte lähedalasuvatest seiklusparkidest: atraktsioonide valik Tarzans ja Mežakakis seiklusparkides ei jäta külmaks lapsi ega täiskasvanuid.

Cinevilla Studio – ainulaadne teemapark, kus toimuvad ka reaalsed filmivõtted.

Läti pealinna lähedal asuv Kemeri rahvuspark - tutvuge endise Kemeri kuurordi ajaloolise ümbrusega, kus pilku püüavad maaliline park ja huvitav arhitektuur. Jalutage Kemeri rahvuspargis väikeste tumedate järvede ja pisikeste männipuude vahel lookleval matkarajal.

Kuramaal asub Läti suurim neem, Pidevalt muutuv Kolka sarv. See on koht, kus päikesetõus kohtub loojakuga, sest ühest ja samast paigast paistab lõpmatu horisont nii itta kui ka läände, siit näeb kahe mere – avatud Läänemere ning Riia lahe – lainete põrkumist. Kolka tuletorn asub  5 – 6 km kaugusel Kolka sarvest, veealuse liivamadaliku kohale ehitatud tehissaarel.

Ventspilsi vanalinnas pakuvad kitsad munakivitänavad ning omapärased hooned ja väljakud kontrasti moodsale arhitektuurile; jalutuskäigul mööda promenaadi möödute Liivi ordulossist ja paljudest meeleolukatest skulptuuridest; valgel liivarannal saab mängida korvpalli ning seal on treeninguvarustus, mis muudab paiga põnevaks puhkekompleksiks; mereäärne vabaõhumuuseum  on pühendatud kalapüügile ja siin on eksponeeritud Baltimaade suurim ankrukollektsioon;  kahekilomeetrine kitsarööpmeline raudtee ühendab mereäärset vabaõhumuuseumi, mereparki ja seiklusparki. Ventspilsi ainulaadses vabaõhu-veepargis nautige vee- ja rannamõnusid otse sinitaeva all.  

Pavilosta on veespordi harrastajate paradiis, kus asub Läti kõige romantilisem,  Akmensragsi majakas (38 m).

Kuldiga asub Venta jõe kaldal ürgorus, vanalinna ajalooline süda on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Loodus on Kuldīga piirkonnast teinud mitte ainult Läti ühe maalilisema, vaid ka soojema piirkonna. Siin asub Venta kosk, mis on Euroopa kõige laiem (249 m) looduslik kosk, mille kohta on liikvel ka hulganisti legende, ja üle Venta jõe viiv vana, 1874. aastal ehitatud tellissild, mis on üks Euroopa pikemaid tellissildu.

Linna lähedal asuvad Riežupe liivakivikoopad, Läti suurim maa-aluste koobaste labürint, millega võib tutvuda 2 km pikkuse lõigu ulatuses.

Liepajas on lisaks kaunile rannale veel palju pakkuda; selle lummavaid väikeseid tänavaid ehivad pisikesed puumajad ja kaunid juugendhooned, linnas püüab pilke ka merevaigust inspireeritud ja rahvusvahelise arhitektuuriauhinna võitnud kontserdimaja. Julgemad külastajad peaksid üle vaatama ka Karosta vangla.

Teel Liepajast Daugavpilsi jääb teele Tervete looduspark, mis eksponeerib läti kirjaniku Anna Brigadere näidendite ja muinasjuttude ainetel valminud puuskulptuure ning kus saab sõita ka muinasjuturongiga.

Järgmiseks must-see-peatuspaigaks on Rundāle loss, mida nimetatakse ka Baltimaade Versaille` lossiks.

Latgale linn Läti idapiiri lähedal on täis ootusi ületavaid üllatusi! Siin on Läti legendaarse kunstniku Mark Rotko muuseum ja muljetavaldav Aglona basiilik. Viimane on Läti katoliiklaste keskus ja tuntud kui palverändurite sihtpunkt. Piirkonna muudavad meeldejäävaks imelised järved, imetlusväärsed traditsioonid, omapärane käsitöö ja siiras külalislahkus. Turiste satub siia piirkonda harvem kui pealinna või Jurmalasse.

Lisaks soovitavad meie Läti sõbrad lastega peredele külastada Riia lähedal asuvat lõbustusparki ABpark ja Valmiera lähedal asuvat seiklusparki Sajutu Parks ning Seikluspark Laumas.

Võimalusi Läti avastamiseks on palju, pikema puhkuse korral võib sõita Lätist edasi Leedut avastama!